פתרונות מיזוג אוויר מתקדמים לבית חכם

כאשר מנסים להבין מי המוצר החשמלי הבזבזני ביותר בבית אין בכלל תחרות ומדובר על המזגן שעומד בראש הרשימה. יש מגוון רחב של פתרונות מיזוג אוויר שיכולים להיות יעילים במיוחד, ובמאמר זה נסביר לכם על כולם. כמו כן נסביר לכם מדוע החיסכון חשוב מאוד ומדוע תמיד אפשר להתייעל עוד.

תמיד אפשר לחסוך עוד יותר

זה שיש לכם בית חכם לא אומר שאתם כבר בחיסכון הכי טוב שיכול להיות. אין ספק שהחיסכון בחשמל ניכר מאוד כאשר יש לכם בית חכם, וההשקעה הרבה בהקמה שלו עוד תשתלם לכם בעתיד. עם זאת תמיד אפשר לשפר עוד יותר את הפעלת מכשירי החשמל כאשר צריך לזכור שמערכת מיזוג האוויר עדיין פועלת בצורה בזבזנית יחסית, אפילו שיש לכם את היכולת לשלוט יותר על ההפעלה שלה. תמיד חשוב להבין אלו דרכים קיימות כדי לחסוך עוד ועוד, כך שחשבון החשמל שלכם יהיה קטן יותר והכול ללא חיסכון על איכות החיים שלכם. אם זה נשמע לכם מסובך, הנה כמה פרטים שכדאי שתכירו.

מזגן מתקדם שפועל מרחוק

הקמת מערכת בית חכם היא צעד נבון בדרך לחיסכון משמעותי בעלויות אך חשוב מאוד לוודא כי מערכת מיזוג האוויר נכללת בזה. אם עדיין אתם לא יכולים לשלוט במזגן גם אחרי שהתקנתם מערכת בית חכם אז חשוב מאוד שתשנו את זה. בסופו של דבר המזגן הוא מוצר החשמל הכי יקר שיש לכם מבחינת עלויות תפעול. יכול להיות שתפעילו אותו ותשכחו לכבות אותו כאשר אתם כבר שוכבים על המיטה, ואז הוא יפעל בלי סיבה מיוחדת. במצבים כאלו יהיה נחמד אם תהיה לכם אפשרות לכבות אותו מהטלפון, או לוודא שהוא מכובה אחרי שיצאתם מהבית שזהו מקרה קיצוני הרבה יותר.

מזגן VRF  יעשה את ההבדל

בית חכם יכול לייעל מאוד את השימוש במזגן אך כמו שכבר אמרנו מקודם, הוא לא יעשה את העבודה לבדו. בסופו של דבר בית חכם יעזור לכם לכבות את המזגן כאשר שכחתם אותו דולק והוא יעזור לכם לשלוט בו בצורה אטרקטיבית יותר אך הוא עדיין מוצר בזבזני מאוד שגובה אנרגיה רבה. לכן חשוב מאוד לייעל את החיסכון ולהתקין מזגן איכותי כמו VRF. מזגן זה חסכוני במיוחד ואם אתם רוצים לדעת עד כמה הוא חסכוני באחוזים, הוא יחסוך לכם עד 40 אחוזים מהוצאות החשמל. שינוי זה יהיה משמעותי במיוחד לכל משק בית ולא כדאי לוותר עליו. אמנם הוא יקר מאוד אך לאחר מכן חוסך המון.

חלונות ותריסים שנסגרים לבד

יכול להיות שההפעלה של המזגן יעילה הרבה יותר אך בסופו של דבר זה לא ישנה כאשר החלונות יישארו פתוחים. לא מעט פעמים אנו שוכחים לסגור את החלונות ולמרות שמדובר בחלון קטן אחד בלבד, האוויר החם ימשיך להיכנס והקר ימשיך לצאת. אם כבר יש לכם בית חכם כל שבעזרת שלט אחד או בעזרת הטלפון הנייד שלכם, אתם יכולים לשלוט על כל המכשירים החשמליים בבית, קחו את זה צעד קדימה. כדאי להתאים גם את הווילונות, התריסים החשמליים או החלונות בעצמם כך שייסגרו באופן אוטומטי כאשר המזגן יעבוד, או שתוכלו לסגור אותם אתם. כך תוכלו ליהנות מקירור אולטימטיבי.

גם כדור הארץ מרוויח מהחיסכון

כל החיסכון הרב שלכם לא תורם רק לחשבון החשמל שלכם אלא גם לדור הארץ. חשוב לזכור שהיעילות של בתים חכמים תורמת מאוד לכדור הארץ כך שלמעשה אם חיסכון החשמל שלכם מופחת ב-40 אחוזים, גם זיהום האוויר מופחת בכמות דומה.

Speak Your Mind

*