על הפרספקס כבר שמעתם

גם אם שמעתם על הפרספקס וגם אם לא, סביר להניח כי כבר יצא לכם להיפגש פנים מול פנים עם החומר הנפוץ כל כך כיום במרחב הציבורי. אם כן, הפרספקס הינו חומר אקרילי, שאולי מוכר לכם בזכות השם הנוסף שלו: זכוכית אקרילית. מדובר על חומר שהשימושים בו רבים ונרחבים – החל משימושים פרטיים ועד לשימוש נרחב עוד יותר בעת שמדובר על תעשיות שלמות העושות בו שימוש. יעילות החומר הביאה אף לשימוש נרחב בתעשיית הבניה הירוקה הידועה כמטיבה עם הסביבה.

התכונות המובילות של הפרספקס

לצד השימוש בפרספקס שניתן לצפות בו חזותית בעת שהוא ניצב במימדים גדולים, הרי שהשימוש בחומר בא לידי ביטוי גם במידות קטנות יותר בענפי הריהוט, התעופה והאלקטרוניקה. את הפרספקס ניתן להשיג ולהשתמש בפורמטים רבים לרבות פרספקס שקוף, חצי שקוף, הפרספקס הצבעוני, הפרספקס עם אפקט המראה וכאלו שהינם גם מבריקים או בצורה של מאט.

לצד התועלת הרבה שמפיקים מהשימוש ברספקס, הרי שהחומר לכשעצמו מתגלה כאיכותי מאד וכזה שהתכונות הרבות שלו מעודדות את השימוש בו. תחילה, מדובר על חומר שהינו קל מאד. כמו כן, הוא מתגלה כחסין מפגעי מזג האוויר השונים ואף עמיד אל מול ה-UV. אם לא די בכך, תעשיית המזון מאפשרת ומאשרת שימוש בו – מה שמצביע על איכות החומר. כמו כן, השקיפות של החומר הינה אידיאלית ובעלת רמות גימור מושלמות המאפשרות העברה של אור על הצד הטו ביותר. לצד חומר הזכוכית לדוגמא שדרכו ניתן להסתנוור, הרי שבפרספקס לא. כמו כן, הוא קשיח ואינו נשבר בקלות – מה שמאפשר את השימוש בו בתפוצה רחבה ולטווח הארוך.

שימוש נרחב במתקני התצוגה

אחד מאותם ענפים בהם עושים בפרספקס שימוש נרחב הוא דווקא בתחום מתקני התצוגה השונים, המוכרים בעיקר מחנויות לרבות חנויות בגדים, חנויות ממתקים ואפילו בתערוכות וכנסים. מדובר על מתקנים המגיעים בצורות שונות וגדלים שונים, המאפשרים איחסון של אביזרים שונים. בעת שמדובר על פרספקס שקוף, הרי שניתן לראות את התכולה שבתוך המתקנים השונים וכך גם להנות מחוויה חזותית צבעונית ומרשימה. לבטח יצא לכם לראות מתקנים שכאלו המוצגים במרחב הציבורי בתפוצה רחבה.

שימושים נוספים בחומר

היעילות והקלות שבחומר מביאה רבים לעשות בו שימוש נרחב. כך, השימוש בפרספקס נוכח גם בעת שמשלבים לוחות מהחומר למטרת הארה וכיסוי של שלטי החוצות בערים הגדולות. מדוע דווקא עושים שימוש בחומר זה? מהסיבה הפשוטה כי מדובר על חומר בעל תכונה נפלאה של שקיפות לצד חוזק. חשוב לזכור כי במדינה שמשית כמו ישראל, ישנם ימים רבים בהם השמש נוכחת, כך שגם השלט והחומרים המגנים עליו חשופים לשמש. הפרספקס כאמור הינו חומר חזק וכזה המונע הסתנוורות, כך שמדובר על ההחלטה הטבעית והטובה ביותר לשימוש. כמו כן, החומר החזק גם מגן על השלט בעצמו.

Speak Your Mind

*