דגשים להוספת מעלית ביתית

בית אמור להיות אזור הנוחות האולטימטיבי של דייריו. איכות החיים בו תלויה בין השאר גם בנוחות ההגעה אליו. הדבר ודאי נכון ותקף כאשר מדובר בדירה המצויה בקומה גבוהה בבניין רב קומות. מעלית לא רק מקלה על החיים; היא גם משדרגת ומאמירה את ערך הנכס שבבעלותכם.

חשוב לדעת כי:

  1. ערך הנכס שמותקנת בו מעלית גבוה לאין שיעור מערכו בלעדיה.
  2. על מנת לאפשר הוספת מעלית נדרשת הסכמתם של לפחות שני שליש מהדיירים בבניין. הסכמת הדיירים היא תנאי הכרחי לעצם ההיתכנות להתקנת מעלית לכן שכנוע מי מהם שמסרבים ואף מהססים צריך להיעשות בסבלנות ובדרכי נועם, תוך הדגשת היתרונות והתועלות שעשויות להיות להתקנתה. סביר להניח כי מאמץ השכנוע הרב והממושך ביותר ייעשה אצל דיירי הקומה הראשונה, שלא צפויים להשתמש בה.
  3. גם דיירי הקומה הראשונה ייהנו מהמעלית מאחר שהתנועה בחדר המדרגות תפחת וכתוצאה ממנה יפחת גם הרעש.
  4. ניתן להתקין מונה נפרד בעלות של כ-500 שקלים. כך  ניתן להפריד את חשבון החשמל של המעלית מחשבון החשמל של חדר המדרגות, כך שדיירי הקומה הראשונה שאינם משתמשים במעלית לא ישתתפו בהוצאת החשמל בגינה.
  5. בבניין קיים מומלץ להתקין מעלית הידראולית.
  6. מעלית, יותר מאשר דברים רבים אחרים, מחייבת קבלת אישורים שונים. בשל חובת הזהירות המרבית נדרשת עמידה קפדנית וחסר פשרות בתקני איכות ובטיחות מחייבים ומחמירים ביותר. ניתן להתחיל להשתמש במעלית רק לאחר שכל האישורים בידיכם, לאחר שכל הבדיקות נערכו. על דיירי הבניין לוודא כי החברה האחראית מקיימת בדיקות איכות ובטיחות תקופתיות במועד הנקוב.
  7. יש להתקשר בחוזה רק עם חברה מקצועית אמינה ומנוסה שברשותה כל ההסמכות והאישורים הנדרשים להתקנת מעלית.

מעלית חכמה

בית חכם הוא בית שניתן ליהנות מכל מה שיש בו ביעילות, במהירות ולבצע בו פעולות שונות על ידי שלט רחוק, לרבות אם נמצאים מחוץ לו. בשנים האחרונות אל הבית החכם מובילה גם מעלית חכמה, שחיישן המתוקן בה מאפשר לה "לדעת" האם אתם רוצים להיכנס אליה או לצאת ממנה, ואף לשוחח אתה… מה שנראה עד לאחרונה כתסריט אפוקליפטי השאוב ושאול מעולמות הדמיון והבדיון מתחיל לקרום עור וגידים. הבינה המלאכותית מוטמעת בהדרגה גם במעליות והיא הופכת לחלק בלתי נפרד מהבית החכם שפועל באמצעות חיישנים סמויים מן העין.

מנהל מחלקת המחקר של מיקרוסופט (שאחראית לפיתוח מעלית חכמה) פטר לי, אמר פעם: “אנחנו חושבים שבעתיד אתם לא תפעילו מחשבים, במקום זה, המחשבים יעבדו עבורכם”. רבים מכם ודאי יודעים כי מבחינה זאת- העתיד כבר כאן ועכשיו.

Speak Your Mind

*