מערכות אינטרקום מא' עד ת'

מערכות אינטרקום הפכו לפריט של קבע בכל בניין חדש, והותקנו גם בבניינים רבים שעברו שיפוצים בעשור האחרון. יכול להיות שזה בגלל הירידה בתחושת הבטחון האישי או בגלל החרדה הגוברת לפרטיות, ואולי שילוב של שניהם עם סיבות נוספות. כך או כך, מערכות האינטרקום הולכות ומשתכללות, וההיצע הולך וגדל. עשינו עבורכם סדר בסוגי מערכות האינטרקום הקיימות.

מערכות אינטרקום פשוטות


מערכות אינטרקום פשוטות ביותר מורכבות מפאנל פשוט למדי המותקן בכניסה לבית, ועליו  לחצנים עם מספרי הדירות ומערכת שמע בלבד. בתוך הדירות מותקנות שפופרות המצוידת בכפתור המאפשר לפתוח את דלת הכניסה כאשר לוחצים עליו. הדיירים יכולים להיכנס בעזרת מפתח.  מכיוון שמדובר בסוג הפשוט ביותר, הוא גם הזול ביותר, וחסרונו הגדול הוא בכך שאין אפשרות לראות את המדבר. מערכות אינטרקום אלה מותקנות פחות ופחות.

מערכות אינטרקום עם קודן


מערכות אינטרקום פשוטות נוספות הן מערכות המצוידות בקודן, המאפשר לדיירים להיכנס לבנין ללא מפתח, על ידי הקשת קוד בן 4 ספרות. מלבד פאנל המספרים, דומות מערכות אלו למערכת הקודמת. יתרונה של מערכת אינטרקום זו על פני המערכת הפשוטה יותר הוא הוספת רמת בטיחות נוספת לדלת הכניסה. גם במערכת זו החיסרון הגדול הוא חוסר היכולת לראות מי מבקש שתפתחו את הדלת והצורך לזהות את האדם על ידי קולו בלבד.

מערכות אינטרקום מחוברת לטלפון


גם מערכת זו נחשבת לפשוטה יחסית ופועלת בצורה דומה לשתי המערכות שכבר ציינו. אלא שבמערכות אינטרקום המחוברות לטלפון הביתי, האינטרקום מצלצל ישירות למכשיר הטלפון. כאשר מדובר בצלצול באינטרקום הטלפון משמיע צליל שונה מהרגיל. פתיחת דלת הכניסה נעשית על ידי הקשת קוד קבוע על מכשיר הטלפון. היתרון של מערכת זו הוא בכך שאין צורך לגשת לדלת הכניסה. החסרונות – כמו במערכות הקודמות.

מערכות אינטרקום עם מצלמה

כל מערכות האינטרקום המצוידות במצלמה נחשבות, כמובן, לטובות הרבה יותר מהמערכות שאינן מצוידות במצלמה. בצידו החיצוני של הבניין מותקנים, כרגיל, פאנל לחצנים ומערכת שמע, אך לצידם מותקנת גם מצלמה המצלמת באופן קבוע אתהכניסה לבניין ומשדרת את הצילום למסכים המותקנים בתוך הדירות. היתרון ברור – רמת אבטחה גבוהה יותר, המאפשרת לראות עם מי מדברים לפני שפותחים את הדלת, וזיהוי הגורמים המעורבים במקרי ונדליזם, לדוגמא. ישנן מערכות אינטרקום עם מצלמה המצוידות גם במסך קטן בכניסה, כך שהאורח יכול לראות עם מי הוא משוחח, אך זה אינו הכרחי. החיסרון של מערכת זו הוא מחירה היקר ביחס למחירן של המערכות הפשוטות, אך התוצאות המתקבלות הן בהתאם.

מערכות האינטרקום הטובות ביותר

אם תשאלו אותנו מהי מערכת האינטרקום הטובה ביותר נציג בפניכם את המערכת החדישה הכוללת, מלבד מערכת השמע הרגילה, גם מצלמה, כמובן, ובנוסף לה קודן. מערכות אינטרקום המצוידות במצלמה וקודן הן מערכות האינטרקום הטובות ביותר שקיימות כיום בשוק ומעניקות את רמת האבטחה הגבוהה ביותר מצד אחד, לצד נוחות מירבית לדיירים. מערכת כזו יכולה להיות מותקנת גם בבניינים מפוארים ולהחליף את הצורך בשומר קבוע בכניסה.

Speak Your Mind

*