כלים שיעזרו לכם לשפץ בית פרטי בכוחות עצמכם

איכות חיים גבוהה בבית מחייבת אותנו להשקיע מחשבה בכל פיני שיפורים ופטנטים שהופכים את החיים ליפים יותר ואת העיצוב למרהיב יותר. מפעם לפעם, אנו נדרשים לא רק לרכוש אביזר או קישוט כזה או אחר אלא גם לשפץ או לתקן. על מנת לקבל תוצאה מצוינת וגם לחסוך תוך כדי כך לא מעט כסף, כל מה שתצטרכו זה לפנות לעצמכם את הזמן הדרוש ולהחזיק בהישג יד כמה כלים יעילים וטובים. רוצים להתחיל במלאכה? אלה הכלים שתצטרכו להכין לפניכם.

שיפוצים רציניים? כלים כבדים

אם שיפוץ הבית הפרטי שלכם כולל שיפורים באיטום, החלפת דלתות, החלפת ברז או אולי סיוד כללי, לא תצטרכו ככל הנראה להשתמש בכלים כבדים. אבל אם אתם מתכננים לבצע שינויים משמעותיים, כמו לשבור קיר או לסלק שביל גישה ישן, לפתוח פתח חדש לטובת חלון או אולי דלת תצטרכו כלים די רציניים. אם אתם עומדים לפנות משאות כבדים, כדאי גם להצטייד בעגלות משא הנוחות לתמרון, יקלו על הגב ואף ימנע פציעה. כך, גם אם אתם משפצים את הממ"ד או מנמיכים את התקרה או מתקנים את הקונסטרוקציה של הגג. אז – יהיה זה רעיון טוב להצטייד בכלים כבדים יותר. קיר אפשר בהחלט לשבור באמצעות קורנס כבד אבל לא כל אחד יכול להניף כלי שכזה ובכלל, יש כיום כלי עבודה יותר אלגנטיים, מדויקים וחזקים. כלי עבודה פניאומטיים בהחלט יכולים לסייע וגם כמה כלים חשמליים.

כלי איכותי לעבודה מסיבית יהיה למשל הפטישון. כלי כשזה בהחלט יוכל לסייע לכם לחצוב בקיר אם אתם רוצים להתקין מזגן חדש או שאתם רוצים לפתוח חלון. מקדחה רגילה בהחלט עשויה שלא להספיק ולפעמים היא אפילו תתקלקל בדרך. אם צריכים משהו אפילו יותר עוצמתי, פטיש אוויר יוכל לסייע ביצירת הרס מבוקר, כאשר מחדשים או בונים מחדש.

כושר נשיאה ובריאות הגב

אם השיפוצים מחייבים פינוי של חומרי גלם כבדים, הסעת לבנים, בלוקים או אריחים, כדאי שתרכשו עגלות משא לפי הצורך. שימו לב כי העגלות נבדלות אלה מאלה לא רק בעיצוב אלא גם בכושר הנשיאה. יש בנמצא עגלות קומפקטיות ואפילו מתקפלות, שיכולות לשאת בקלות 100 ק"ג. אם תרצו גם יותר מזה, יש בנמצא עגלות בעלי כושר נשיאה כפול ואפילו הרבה יותר מכך. העיקר, אל תעמיסו על גבכם את המשקל הכבד.

מברגות ומלטשות

כדאי מאוד שיהיה בהישג יד ארגז כלים ובו מלאי של מברגים במבחר גדלים וכן גם מפתחות ובוקסות. אבל כל אלה לא יחליפו כלים יעילים וחשמליים כדוגמת מברגות ומלטשות. באמצעות מברגות ניתן לחזק את כל הברגים, במהירות. המקדחה החשמלית תסייע לקדוח חורים ביעילות לצורך התקנת דיבלים. מלטשות חשמליות יכולות לסייע בהסרת שכבת צבע ישן וכן בהחלקת לוחות עץ.

כלים לחיתוך, לניסור ולסימון  

עוד כלים שיכולים לסייע לכם בשיפוץ הבית הפרטי כוללים מגון כלי חיתוך וניסור. ישנם כלי חיתוך שנועדו לטיפול בחוטי חשמל ויש גם כלים לחיזוק והידוק למערכות אינסטלציה. כמו כן, כדאי שיהיו בהישג יד כלים שנועדו לסייע בסימון ולצרכי דיוק. אם יש לכם פלס ידני, יתכן שתוכלו למצוא תועלת רבה גם בפלס המבוסס על לייזר. גם סרט מדידה יועיל וכמעט תמיד טוב שיש גם סכין יפנית ומולטיטול. מד מרחק לייזר מסייע לעבודה מדויקת ואם כבר מדברים על טכנולוגיה לשיפוץ ביתי, גם גלאי מתכות מוכיח את עצמו פעם אחר פעם בשיפוץ הביתי.

Speak Your Mind

*