חידושים טכנולוגיים בתחום דודי שמש

יש כל כך הרבה חידושים בתחום דודי השמש כך שלא כדאי לכם להישאר מאחור. המאמר הבא ידאג לכך.

כיצד תורם שיפור דודי השמש?

החידושים הרבים בתחום דודי השמש בשנים האחרונות הם למעשה עוד אחד מהסימנים לכך שהעולם משתנה. בעבר לא היה מעניין במיוחד כמה חשמל צורכים מכשירי החשמל שלנו אך אנו יכולים לשים לב כיצד העולם עובר לאנרגיה סולרית על חשבון האנרגיה החשמלית. למשל, מכוניות חשמליות כבר תוספות נתח גדול מאוד משוק הרכב, דודי שמש מותקנים בבתים רבים ואפילו יש חוק שמקבע זאת כדי לעגן זאת. אפשר גם להוסיף את הבתים החכמים שמתחילים להיות נפוצים יותר ויותר והסיבה לכל זה ברורה: שמירה על כדור הארץ בריא יותר. אמנם יש גם חיסכון לכיס הצרכן אך זו סיבה משנית.

שיפור הקולטים הסולריים

אז כיצד אפשר לשפר את דודי השמש? יש מגוון רחב של דודי שמש כמו למשל כרומגן סמארט, שלצד חידושים טכנולוגיים ברמת ההפעלה גם מציגים חלקי מערכת משופרים. עוד לפני שנדבר על החידושים הטכנולוגיים בהפעלה שלנו צריך לדבר על החלק שמתחיל את כל הפעולה, הלוא הוא קולט השמש. קולט השמש הוא פאנל סולרי שחור וגדול, ולמרות שהוא פועל בצורה יעילה במיוחד הוא יכול לפעול ביעילות רבה יותר. כיום יש מגוון רחב של דודי שמש שקולטים אנרגיה סולרית רבה יותר וזאת בגלל ההרכב הפנימי שלהם והמבנה שלהם. החומרים טובים יותר וכך גם ההולכה התרמית טובה יותר.

משאבות חימום לחיסכון גדול יותר

אולי אי אפשר לדבר על משאבת חום כאילו היא חלק ממערכת דוד השמש אך ללא ספק היא שיפור משמעותי. בסופו של דבר היא מתחברת אליו ומייעל את החימום שלו באופן ניכר כך שאפשר לומר שהיא שיפור טכנולוגי שקשור בתחום. מערכת משאבת חום היא ללא ספק מערכת מהפכנית היא עוד לא נכנסה לתודעת הציבור הישראלי. משאבת חום למעשה שואבת את החום מהאוויר, פשוטו כמשמעו, כאשר היא פועלת גם בחורף. אולי שיפור החימום והחיסכון החשמלי בשימוש בה לא נשמע לכם כל כך גדול אך היא תורמת ועוד איך.

מפסק חכם לדוד השמש

מפסק חכם לדוד שמש אינו המצאה חדשה אך אי אפשר לדבר על חידושים טכנולוגיים בלי להזכיר אותו. לא מדובר על המצאה גדולה ומורכבת מידי אלא בסך הכול מתקן קטן שמתקינים על המפסק החשמלי של דוד השמש, כדי שהוא יפעל רק בפרק הזמן שהגדרנו אותו מראש. מדובר על מפסק עם מתג לסיבוב כאשר המתג הזה יכול להפעיל את הדוד לפרק זמן מדויק יחסית, וזאת הודות לסימונים של הדקות שהופכות את השימוש לקל מאוד. עם זאת, יש חיסרון למפסק זה, כי למרות שהוא זול מאוד וההתקנה שלו פשוטה ואפילו יכולה להתבצע באופן עצמאי, תכנון זמני ההפעלה באמצעותו מוגבל.

דוד שמש שמופעל על ידי הטלפון

אולי זה נשמע לכם כמו עניין די עתידני אך זו המציאות שיכולה להיות גם שלכם. אם אתם רוצים להדליק את החימום החשמלי של הדוד אתם יכולים לעשות זאת ישירות מהטלפון הנייד. כרומגן סמארט הוא דוגמה מעולה לכך כאשר המפסק החכם של הדוד מתחבר לאינטרנט בבית וכך למעשה אתם יכולים לשלוט עליו. אפשר גם לשלוט את החימום באמצעות אפליקציה ייעודית כך שאפשר להדליק אותו אפילו כשאתם בכלל לא נמצאים בבית. בצורה כזו לא רק שאתם חוסכים כסף רב על עלויות החשמל, אתם יכולים להפעיל את הדוד כאשר אתם לא בבית ובכך מקבלים נוחות שימוש בסטנדרט הכי גבוה שיש.

Speak Your Mind

*