ביטוח דירה משתלם – הביטוח שיעזור לנו לישון טוב בלילה

ישנם מספר תכניות ביטוח שאמורות לייצר אצלנו תחושת ביטחון שלמה לגבי כל דבר שקשור לחיים שלנו. בין אם מדובר בביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח רכב וכן ביטוח דירה מן הסתם. זה הביטוח שאמור לגרום לנו לישון טוב בלילה, כי אם חס וחלילה קורה משהו לדירה שלנו, אנחנו יכולים להיות רגועים שיש חברת ביטוח שתדאג לנו.

ביטוח דירה מורכב משני חלקים, חלק אחד מתייחס למבנה וחלק אחד לתכולה. החלק של המבנה מתייחס למקרים כגון אסונות טבע, הצפות, נזקי חשמל, תאונות ועוד. הביטוח מתייחס לכל השטח של המבנה, בפנים ובחוץ, ובמידה ומדובר בדירה בבניין משותף הרי שאז הביטוח יכלול גם אחוז מהשטח המשותף.

החלק של ביטוח תכולה, כולל את כל מה שיש בתכולת הבית, בין אם זה ריהוט, תכשיטים, חפצים אישיים, יצירות אומנות, ציוד מחשבים ועוד. צריך לומר שבמקרים מסוימים יש להוסיף סכומי כסף ולבטח בנפרד חלקים מסוימים של הציוד והחפצים, בפרט אלא שנחשבים מאוד יקרים.

מן הסתם, לחברת הביטוח יש דרישות מסוימות מעבר לדרישות כספיות, זאת על מנת להבטיח שלא תהיה היתכנות כלשהי למצב בו אנחנו נצטרך לממש את הפוליסה. למשל, במקרים של ביטוח מבנה אנחנו צריכים לוודא שהבניין מוגן ושמור, נבנה על פי כל הכללים הנכונים לצורך מגורים וכדומה. כלומר, אנחנו צריכים להבטיח שברמה הבסיסית שלו, לא יתכן שיקרה משהו לבניין.

מבחינת תכולה, הרי שחברת הביטוח תחייב אותנו להתקין מערכות מיגון, זאת על מנת שאנחנו נהיה בטוחים שאף אחד לא יכול להיכנס אל המבנה ללא רשות. לכן נידרש להתקין דלתות פלדה, סורגים, אזעקות, ועוד. צריך לומר, בבתים רבים יש היום מערכות בית חכם אשר שולטות על כל מה שקורה בו ומספקות ביטחון למבנה.

כיצד אנחנו יוצרים ביטוח דירה משתלם

כאמור, אנחנו צריכים שהפוליסה תכלול את שני החלקים, ביטוח תכולה וביטוח מבנה. אך מעבר לכך, חשוב שאנחנו נקפיד שהביטוח יכיל את כל האפשרויות ולא ישאיר שום דבר לפרשנות, לא בהיבט של אסון טבע או אירוע אחר שעלול להתרחש בבית, ולא בהיבט של גניבה או שריפה של חפצים. אם רכשתם דירה במגדלי גינדי תל אביב, כמובן שכדאי לכם לבטח את הנכס ולהיות מודעים לכל מה שקשור אליו, כולל מה שכתוב באותיות קטנות.

חשוב לציין, שביטוח דירה משתלם, מכיל גם שירות תיקונים במקרה הצורך עבור מכשירים מסוימים, כולל החלפה במידת הצורך וכן שירות תיקונים למבנה עצמו. למשל, אם יש לנו מערכת בית חכם והיא מתקלקלת, אז נוכל להזמין דרך חברת הביטוח שירות תיקון או לחילופין, החברה תשתתף איתנו בעלויות התיקון.

על מנת ליהנות מהפוליסה הטובה ביותר, אנחנו צריכים לוודא שאנחנו עושים סקר מקיף בין כל הפוליסות האפשרויות, על מנת למצוא את זו שאכן מתאימה לנו מכל היבט ומכל עניין. כך אנחנו נוכל לישון בשקט בלילה בידיעה שיש לנו את כל מה שאנחנו צריכים.

Speak Your Mind

*