הגנה על הבית מפני פורצים

האדם נדרש לקורת גג שמספקת לו מקום בטוח, מוגן ופרטי על מנת להתנהל ולחיות. ואולם, הגנה על הבית משמעה שיש לקחת בחשבון גורמים שונים שעלולים לפגוע בו וביקרים לו. מפגעים אלו עשויים להיגרם בשל מקור חיצוני וגם עקב אלמנטים שונים בתוך הבית עצמו. על כן, כיום כנגד כל מפגע יש אמצעי הרתעה ומניעה יעילים וזמינים. יחד עם זאת, אף הגנה אינה מושלמת ולכן רצוי גם  לבטח אתכם ואת ביתכם כנגד מפגעים.

להגן על הבית מגורמים חיצוניים

המקור הראשון והעיקרי שמפניו יש להבטיח את הבית הינם גורמים חיצוניים מזיקים, העלולים לפגוע בדיירים או ברכושם. חשוב לדעת שמול כל גורם עוין ניצבים אמצעי אבטחה יעילים:

  • שמירה על פרטיות – הבית נועד לספק פרטיות ולמנוע כניסתם של גורמים בלתי רצויים. הדבר מתאפשר על ידי התקנת תריסים ווילונות בפתח הבית, והקפת המתחם בגדר.

כמו כן, המניעה אפשרית על ידי נעילת דלתות ושערים, סירוג פתחים, והצבת אינטרקום ומצלמת אבטחה בפתח הבית על מנת לברור את הנכנסים למתחם.

  • הגנה בפני גניבות, פריצות וגורמים עוינים – קיימים מגוון אמצעי אבטחה ברמות הגנה שונות בהתאם לצרכי בעליהן. האמצעים כוללים התקנת כספות וכן סורגים ומנעולים מתקדמים בפתחי הבית. זאת, בשילוב מערכות אינטרקום, מצלמות אבטחה ומערכות אזעקה מתקדמות המחוברת למוקד מאויש 24 שעות ביממה. בנוסף קיימת אפשרות של סיורי אבטחה ואף צוות אבטחה במקום.
  • הגנה בעיתות מלחמה – מסופקת בעיקר באמצעות הממ"ד הבנוי בבית, אשר בימינו יכול לכלול גם מערכות סינון כנגד התקפות אב"כ.
  • אסונות ופגעי טבע – ההגנה אפשרית על ידי בניית בית חזק ועמיד בפני רעידות אדמה ומפגעים אחרים, ובדיקת אטימות המבנה בפני חדירת מים.

להגן על הבית מגורמים פנימיים

חשוב להבין כי מחדלים ופגיעות ברכוש ונפש עשויים להיגרם לא רק ממקורות חיצוניים, אלא גם מסיבות וגורמים פנימיים. גם עבורם קיימים אמצעי הרתעה, מניעה וזיהוי:

  • עובדי משק בית – מדובר בעובדים כמו מטפלים או ספקי שירותי ניקוי ותחזוקה, העלולים לפגוע באנשים שתחת השגחתם או לגנוב מרכוש הבית. כנגד מפגע זה ניתן להיעזר במצלמות אבטחה סמויות המתעדות את פעילותם.
  • תאונות ביתיות – עלולות להיגרם בין היתר מדליפת גז, שריפה או הצפה, ובמיוחד עבורן קיימים חיישנים ומערכות התראה המחוברים למערכות אזעקה ומוקד אבטחה מאויש. כמו כן, יש לוודא אבזרי הבית כמו מעקה, מדרגות, סורגים ונקודות חשמל הינם תקינים ובטוחים.

 

 להיות בטוחים גם מחוץ לבית

הצורך להיות בטוחים אינו מסתיים בגבולות הבית אלא ממשיך גם מחוצה לו בעת נסיעה ברכב , ביקור בקניון או טיול בחיק הטבע. במצבים אלו יש לשמור על ערנות, ולהקפיד על התנהלות בטוחה וזהירה. לדוגמא, טיול בטבע בקבוצה חשוב לבצע עם ליווי של איש אבטחה חמוש, בעל ידע מקצועי בהגשת עזרה ראשונה.

Speak Your Mind

*