הדרכים שלכם לאבטח את הבית בכוחות עצמכם

אז אולי הייתם רוצים לחיות בעולם שבו מה ששייך לכם, אכן שייך רק לכם. בפועל, ישנם עדיין אלו שצו המוסר אינו זה שמנחה אותם, וכך עדיין שומעים על גלי פריצות לבתים ולשטחים פרטיים של אנשים. המציאות היא כי לא ניתן לשלוט על היקף פעילותם של הפורצים, אך כן ניתן לעשות טיפולים מונעים שונים המעניקים לכם ראש שקט, שקט נפשי ובעיקר ביטחון. איך תוכלו לאבטח את הבית שלכם ולמזער את הסיכויים לפריצה?

שער הכניסה כתוחם עיקרי

עדיין ישנם בתים פרטיים שאותם לא תוחם שער גדול או חומה גדולה. מעבר לכך שעם ההתקנה שלכם מותקן מנעול או קודן שרק לכם גישה אליו, הרי ששער שכזה מגלם גם תפקיד פסיכולוגי חשוב. בהנחה ופורצים יגיעו אל השכונה שלכם ויקחו בחשבון את הבית הספציפי שלכם כאופציונלי לפריצה, הרי שהשער ירתיע אותם וזאת מאחר ועבודת הפריצה מתארכת. התקינו שער שיתחום בין החלל הציבורי אל החלל הפרטי וכך תמזערו את סיכויי הפריצה אליכם.

סורגים על חלונות הבית

אם ישנו דבר אפקטיבי במיוחד המונע פריצות אך גם שומר באופן ישיר על ביטחון הילדים שלכם הם סורגים לבית. לעתים ניתן לתפוס את הסורגים ככאלו הרלוונטים רק לבתים פרטיים, אך בפועל הם יעילים מאד גם לדירות הנמצאות בבנייני דירות. ממש כמו שער הכניסה, גם הסורגים על החלונות הופכים את מלאכת הפריצה של הפורצים לסבוכה יותר, ובעיקר מרתיעה אותם. אם ישנן המון פריצות המתבצעות דרך החלון, הסורגים יבטיחו לכם כי הגישה של הפורצים דרך החלון תהיה מוגבלת.

מנגנון אזעקה

מנגנון הגנה ובטיחות נוסף שיכול לסייע לכם רבות הוא מערכות האזעקה. המערכות המותקנות כיום בבתים הן מערכות חכמות מאד שלא דומות כלל למערכות שהותקנו לפני עשור. תוכלו לכוון את המערכות לפי חלקים שונים בבית שלכם, כך שבמהלך הלילה תוכלו ל"דומם" חלקים שונים בבית שלכם, שמעבר של אדם זר בהם יפעיל מיד את האזעקה. מערכות האזעקה גם הן יעילות מאד בשעת אמת, אך גם מרתיעות את הגנבים. כמו כן, תוכלו להתקין גם מצלמות מחוץ לבית שלכם שיסייעו לכם גם במקרים בהם אכן התבצעה פריצה לבית שלכם, אך נדמה כי עיקר תפקידן של המצלמות הוא להרחיק את הגנבים ולמנוע מראש אפשרות של פריצה אליכם.

כספת

יעילות הכספת אומנם באה לידי ביטוי רק במעמד של פריצה פיסית אל הבית שלכם, אך תוכלו לחשוב מה היה במידה והיא לא הייתה? גם בתי עסק וגם בתים פרטיים עושים שימוש נרחב כיום בכספות המבטיחות כי בכל מקרה שלא יהיה, הרכוש היקר לכם שמור מכל משמר. בכספת תוכלו לאחסן לא רק תכשיטים, כסף מזומן ופריטים יקרי ערך, אלא גם מסמכים מסווגים שונים, חוזים, פטנטים וכדומה.

Speak Your Mind

*