מצלמות וציוד נלווה לביצוע מחקרים ומעקבים

חקירות פרטיות מתבצעות על פי הזמנות אנשים וגופים רבים המעוניינים לקבל מידע נסתר על פעילות אובייקטים שונים. חקירות נחלקות לתחומים שונים וביניהם ניתן למנות: כלכליות, אישיות, מסחריות, פליליות ועוד. קיימות שיטות שונות לגילוי מידע. יש חיפוש במאגרי מידע, הצבת מצלמות אבטחה לבית במקומות נסתרים לצורך מעקב, האזנות סתר, מעקבים, תצפיות ועוד. חיפוש ומציאת מידע בעת או לאחר מעקב אחר אובייקט נבחר או באמצעות הצבת מצלמות במקומות שונים במבנים או מחוצה להם נדרשים תמיד. בכל פעילות כזאת משתמשים העוקבים והחוקרים באביזרים שונים שכוללים בין היתר מצלמות בעלות תכונות מיוחדות המאפשרות לקבל תצלומי ווידיאו או סטילס.

סוגי מצלמות

חוקר פרטי הוא זה שמבצע את החקירה הפרטית והוא חייב להתארגן בצורה אופטימאלית לקראת כל חקירה או מעקב. התזמון הוא חלק עיקרי בכל חקירה והוא צריך להנציח את האובייקט ברגע שהוא מבצע את הפעולות המחשידות שבגינן עוקבים אחריו. הדבר מחייב שימוש במצלמות משובחות. יש מצלמות מעקב שמותקנות בדרכים שונות. רובן זעירות מאוד וכאלו המסוגלות לצלם אובייקטים מטווחים שונים שחלקם רחוקים. לדוגמא: מצלמה נסתרת המוסלקת בתוך שעון מעורר תעקוב אחר פעילות בחדר או בחלל מסוים בתוך המבנה. מצלמה שמותקנת בתוך צעצוע דובי או בתיק של ילד תבצע מעקב אחר הנעשה בגן הילדים או אצל המטפלת החשודה. חוקר פרטי יכול לסייע בבחירת המצלמה המתאימה עבור הלקוח ואף להתקינה.

מצלמות למעקב

מצלמות אחרות הן מצלמות זעירות הנישאות על ידי העוקבים. גם כאן יש מבחר גדול של מצלמות נסתרות המוסלקות בתוך מתקנים ואביזרים שונים. יש כאלו שמתקינים אותם בתוך בקבוק מים מינראליים, בתוך בטריות של טלפונים חכמים, בשלט לרכב ועוד. יש מצלמות שנועדו לצילום לילה ויום, יש שמסוגלות לצלם ברצף ומופעלות בצורה אלחוטית, יש שנשלטות על ידי טלפונים חכמים, שמצוידות בכרטיס זיכרון ועוד. קיימות מצלמות שמשולבות עם מכשיר האזנה, יש מכשירים סלולאריים המשלבים בהם מכשיר האזנה והקלטה, וכן, מצלמה. חוקר פרטי נתקל בשטח בכל מיני סיטואציות מפתיעות, ובמקרים רבים, זמן התגובה שלו הינו קצר. משום כך הוא חייב להיעזר במצלמות ובציוד מעקב משולב אחר מקצועי ואיכותי.

הבאת הוכחות

מעקבים רבים חייבים להימשך זמן ממושך בגלל הנסיבות השונות. רבים מהם מתבצעים באמצעות מספר עוקבים בו זמנית אשר חייבים להיות במגע עין מתמיד עם האובייקט. חוקר פרטי עובד במגבלות החוק ואינו יכול לצלם בתוך מבנים בגלל החוק המגן על כבוד האדם וחירותו. אין הוא יכול לפגוע בפרטיות אלא להביא הוכחות נסיבתיות. דוגמא לכך היא שהוא יכול לצלם זוג נכנס לחדר או לצימר ולצלם אותם יוצאים. אבל הוא מנוע מלצלם בתוך החדר עצמו. צריך לציין, כי מטרת החוקר הוא להביא הוכחות בדוקות וצילומים נחשבים לכאלו. הם יכולים להיות מוצגים ולהיות קבילים גם בעת דיונים בבתי משפט, ולכן, ערכם הרב.

Speak Your Mind

*