מצלמות אבטחה ואמצעי אבטחה לבית

האמרה ביתנו מבצרנו באה ללמדנו על השאיפה בתחושת הביטחון כשאנו נמצאים בבתינו. מעבר לחשיבות הרבה בנעילה של הדלתות והחלונות בבית, רצוי ברוב המקרים להשתמש אף בעזרים טכנולוגיים כאלו ואחרים על מנת להשיג אבטחה הדוקה יותר. הדבר מקבל ביטוי רב במקומות ובתים המועדים לפריצה יותר מאשר במקומות אחרים.

שימוש במצלמות אבטחה

בבתים פרטיים ואף בבניינים חדישים יותר נוכל להבחין בשימוש של מצלמות אבטחה. במקרים בהם מדובר בבניין מגורים משותף יש ומצלמות אלו אף ישמשו לצפייה ישירה של המתרחש וזאת באמצעות צוות אבטחה מיומן האמון על האבטחה במקום. במבנים אחרים משמשות מצלמות האבטחה להקלטת הנעשה, זאת בכדי לשחזר אחורה מקרים של פריצה או כל מקרה אחר בסמוך למבנה.

הצבתן של מצלמות אבטחה מסביב למבנים ואף בחללים עצמם מספקים כמובן מערך אבטחה הדוק ומדויק יותר. בנוסף לכך, המצלמות מהוות גורם מרתיעה שלא פעם מונע מפורצים או מפגעים לוותר מראש על כניסה או פריצה למבנה. מחקרים שנעשו בתחום האבטחה מלמדים על פורצים ומפגעים אשר תיארו בפני החוקרים את העדפתם בפריצה לתוך מבנים בהם לא הייתה מערכת של מצלמות במעגל סגור.

על מנת להבטיח יעילותן של המצלמות יש לבחון דרך אנשי מקצוע את המיקום הנכון ביותר בהצבת כל מצלמה וזאת על מנת להבטיח צילום היקפי ומתמיד של המבנה ללא "חורים שחורים". שימוש במצלמות בעלות רזולוציה נמוכה אמנם יוכלו לתעד את הנעשה אך יהפכו ללא יעילות במקרים שיש צורך לזהות את פניהם של המצולמים.

שימוש באמצעי אבטחה נוספים לבית

מעבר לשימוש הגובר והלך במצלמות עבור אבטחת בתים קיימים עזרים נוספים שיש ויכולים להבטיח לבתים ומבנים אבטחה הדוקה יותר. כל בית ומבנה שונים האחד מן השני הן במאפיינים הפיזיים ואף במיקום כמות ואופי האוכלוסייה במקום. לכן, שימוש באמצעי אבטחה אשר נמצאו יעילים במקרה אחד, לא מבטיחים את אותה יעילות בבתים ומבנים אחרים.

אנשי מקצוע בתחום אבטחת בתים יודעים להצביע על עזרים רבים וטובים שיש ויכולים לתרום לאבטחת הבית ותחושת הביטחון של יושביו. מלבד השימוש במצלמות כעזר טכנולוגי בולט, קיימים עזרים טכנולוגיים אחרים המגבירים את אבטחת הבתים והמבנים.

אחד מהעזרים היותר חדישים, המשמשים לרוב בבנייני משרדים ואף בבתים, נוגעים לנעילה ופתיחה באמצעות כרית האצבע. כדבר שנראה בעבר רק בסרטים הפך בשנים האחרונות למציאות של ממש ובמקומות מסוימים בהם הכניסה לחללים מסוימים הינה רגישה השימוש באצבע כמפתח מבטיחה מידור הדוק יותר לגבי כניסת מורשים לכל חלל במבנה ובבית.

אמצעי טכנולוגי נוסף ואמין הן האזעקות. השימוש באזעקות נעשה שנים רבות. אלו הפכו עם השנים למדויקות ורגישות יותר ובכך מאפשרות התרעות עם אינדיקציה לפעילות פלילית או עוינת. כיום ניתן אף בהתקנה של "אזעקות שקטות" תוך חיבורן למערכות מחשבים מרוחקות ואף למכשירים הניידים של בעלי הבית והמבנה.

אמצעי נוסף מעולם הסרטים הם חיישני תנועה. אלו משמשים כאמצעי טכנולוגי יקר יותר ובהם נעשה שימוש לרוב בבנייני משרדים בהם נמצא ציוד ומסמכים יקרי ערך. חיישני התנועה יותקנו בחלל בהם לא אמור להיות מצוי כל אדם באופן קבוע ואלו יתריעו באופן מידי בעת כניסה של גורם זר לחלל.

Speak Your Mind

*