שלט חכם

המונח בית חכם איננו עוד נחלתו של העשירון העליון בלבד. יותר ויותר ישראלים נחשפים בשנים האחרונות לקסמו של הבית החכם ורבים מהם מבקשים להתקין בביתם מערכת חשמל חכם. אין כל ספק כי בית חכם מהווה אפוא את הפנינה הנוצצת ביותר בענף אדריכלות הפנאי בארץ ובעולם.

 באמצעות התקנת חשמל חכם בבית, תוכלו ליהנות גם אתם מחיבור אלקטרוני מתוחכם בין כלל המערכות החשמליות הפועלות בביתכם. שליטה על מוצרי בית חכם מתחילה עם תזמון המזגן לפעולה בהתאם לטמפ' בחוץ, ממשיכה ביכולת לכבות או להדליק את תאורת הבית מכל מקום במתחם, ולא מסתיימת אלא במגוון רחב של תרחישים אשר יכולים להיות מופעלים באמצעות שלט חכם.

 שלט חכם הוא מכשיר המחבר בין בית חכם לבעליו. מדובר במכשיר אשר שולט על כלל המוצרים האלקטרוניים בבית ובאמצעותו ניתן להביא להפעלתם, ביחד או לחוד, ובהתאם לתוכניות מסודרות. עם מעבר לבית חכם, תוכלו לייצר בשלט החכם תרחישים ידועים מראש המבוססים על פעולות יומיומיות.שלט חכם נוח וידידותי גם לילדים מפעיל את כל מערכות החשמל בבית חכם

 לדוגמא, לחיצה על שלט חכם יכולה להביא לכיבוי מוחלט של מוצרי החשמל בבית (דוד חשמלי, אורות, תריסים, מערכת קולנוע ביתית, מיזוג וכדומה). היות ומחקרים מראים שחשבונות חשמל גבוהים במיוחד נובעים בדרך כלל משימוש בזבזני בחשמל (למשל, השארת האורות דולקים בזמן חופשה או הפעלת דוד חשמלי מעבר לדרוש), אפשרות לכבות את המכשירים בלחיצת כפתור מביאה באחת גם לחיסכון בהוצאות ולהפחתת שימוש מיותר באנרגיה.

 שלט חכם – איך זה נראה?

 שלט חכם יכול להיות שלט נייד המאפשר שליטה מורחבת על המוצרים בבית. לעיתים, מעבר לבית חכם כולל גם התקנת שלט מסוג זה באזורים אסטרטגיים על קירות הבית. מדובר בשלט אשר נראה כמסך מגע והמאפשר שליטה על כלל המערכות במתחם בקלות ובפשטות. ייתכן כי שלט חכם יהיה שילוב של השניים – גם מסך מגע מתוחכם וגם שלט נייד. היצירתיות בתחום זה איננה יודעת קץ. למשל, במשרדי חברת "Apple" בניו-יורק, ניתן להתרשם מדירה לדוגמא ובה שלט חכם המותקן על בסיסו של שולחן קפה.

כך או כך, שלט חכם הינו למעשה "שלט לבית". מדובר במכשיר אשר מורכב מפונקציות המתוכנתות להפעיל מוצרים אלקטרוניים שונים המותקנים במקום, וקיימת בו אופציה ליצירת תרחישים על בסיס פעולות סדורות. תרחיש פופולארי במיוחד המתוכנת אל תוך שלט חכם הוא "תרחיש סרט". מדובר בתרחיש אשר מביא ליצירת חדר קולנוע ביתי על ידי הורדת מקרן, עמעום התאורה ל-20%, כיבוי האורות באזורים בלתי רלבנטיים, הגפת התריסים, הדלקת מזגן והתאמת מערכת קולנוע ביתית למצב צפייה. שלט חכם יכול לשלוט גם על פיזור התאורה או האזעקה בבית. ניתן לקבוע כי האזעקה תופעל רק באזורים הרלבנטיים (החצר, המרפסת, הסלון, חדר האורחים) ותנוטרל בחדרי השינה והנוחיות. כמו כן, שלט חכם מאפשר גם צפייה במצלמות האבטחה בבית, ככל שקיימות כאלה.

 אלגנטיות וחוכמה

 ניתן אפוא לומר כי שלט חכם כשמו כן הוא – מעניק שליטה חכמה על הפעולות האלקטרוניות בביתכם. האבולוציה בתחום השלטים וההתפתחות האדירה השוטפת את עולם החשמל בשנים האחרונות, הנגישה את השלט החכם ללקוחות רבים. האם אתם זוכרים שפעם הייתם צריכים לגשת לטלוויזיה באופן פיסי על מנת להדליק אותה? כיום, לא רק שניתן להדליק את הטלוויזיה מרחוק, אלא שבאמצעות שלט חכם ניתן לשלוט (אפילו דרך הטלוויזיה) על שאר מערכות הבית.

שלט חכם מחולק לרובריקות רלבנטיות וניתן באמצעותו להנמיך ולהגביר את מערכת השמע בבית, להגיף את התריסים, להפעיל את מערכת האזעקה, לכוון מצלמות אבטחה, להדליק/לכבות את הדוד ועוד. מדובר אפוא בכלי המאפשר בקרה ופיקוח על כל הנעשה בבית או בעסק.

 לסיכום

 שלט חכם ואלגנטי מעניק לדיירי הבית יכולות למקסם את הנאתם ממקום המגורים כיד הדמיון הטובה. מיותר לציין כי שלט חכם הינו כלי פופולארי גם בקרב בעלי עסקים. דמיינו לדוגמא שבעל מסעדה יוכל לשלוט באמצעות שלט חכם על המיזוג במקום או על מערכות התאורה בחלקים שונים של בית העסק. לדוגמא, עמעום האורות באזור אחד, המיועד יותר לפגישות רומנטיות, והעלאת התאורה באזור האחר המבוקש בקרב משפחות עם ילדים. במילים פשוטות, שלט חכם המפעיל מערכת בית חכם מעניק לכם הנאה אלקטרונית צרופה ויוקרתית. במידה ואתם מעוניינים לדעת עוד על בתים חכמים ותפעולם באמצעות שלט חכם, פנו אלינו בהקדם והמומחים שלנו ישמחו לענות על שאלותיכם.