רמקולים אלחוטיים

 ההתפתחויות הטכנולוגיות בעולם המדע והחשמל נעות בקצב מסחרר ולפעמים נדמה כי קשה לעקוב אחריהן. מדי יום, מדורי ה"גאג'טים" והטכנולוגיה מבשרים על בואו של מכשיר חדש או על חידושו של מכשיר וותיק. ענף הרמקולים משתתף אף הוא "בחגיגה" האלקטרונית. הצעקה האחרונה בתחום זה הינה רמקולים אלחוטיים. למעשה, רמקולים אלחוטיים מצטרפים בכך ליותר ויותר מוצרים חשמליים הפועלים כיום ללא חיבור פיסי ישיר ומאפשרים למחזיק בהם להיפרד מהחוטים ה"ישנים והטובים".

רמקולים אלחוטיים ובית חכם – "חיבור" מנצח

השילוב בין רמקולים אלחוטיים (אשר הפכו לשם דבר בכל הקשור להתקנת מערכת קולנוע ביתית) לבין בית חכם, נתפס בקרב רבים כלא פחות ממתבקש. בית חכם, אשר הינו מערכת הפעלה מתוחכמת המחברת ומשלבת בין כלל מכשירי החשמל בבית (לשם הנאה מרבית ממתחם המגורים) מקבלת באהבה רבה רמקולים אלחוטיים.

התקנת מערכת בית חכם כוללת בדרך כלל גם התקנה של מערכת קולנוע ביתי. מערכת קולנוע ביתית הינה מערכת שמע המורכבת ממגבר (רסיבר) אליו מחוברים רמקולים. אין כל ספק כי רמקולים אלחוטיים הינם חלק כמעט בלתי נפרד ממערך מוצרי בית חכם. דהיינו, רמקולים אלחוטיים, אשר אינם זקוקים לחוטים המחברים אותם למגבר, מאפשרים לבעליהם חופש פעולה משמעותי מבחינת עיצובם והתקנתם.

בית חכם איננו מערכת אשר מטרתה פרודוקטיבית בלבד. מעבר לבית חכם מהווה למעשה מעין הכרזה על מעבר ל"חיים באיכות" ו"איכות חיים". באמצעות בית חכם, ניתן לחבר בין מכשירי החשמל השונים במתחם המגורים תוך יצירת עולם טכנולוגי מרתק. לדוגמא, ניתן לקבוע כי כאשר אתם הולכים לצפות בסרט בסלון, לחיצה אחת באמצעות שלט חכם תביא להורדת מקרן, הכוונת מערכת קולנוע ביתית למצב המתאים, הגפת תריסים אוטומטית ועמעום האורות. היות ומדובר למעשה במעבר לחיים "יוקרתיים", רמקולים אלחוטיים מתלבשים על מערכת קולנוע ביתי בבית חכם כ"כפפה ליד".

רמקולים אלחוטיים – היופי שבפרקטיקה הקסם שבעיצוב

 אין ספק כי יתרונם הבולט של רמקולים אלחוטיים בא לידי ביטוי באפשרויות העיצוב עימם. ראשית, אין צורך לחברם בחוטים אשר בולטים לאחר מכן לעיני כל. כמו כן, העברתם ממקום למקום נעשית בקלות רבה וללא מאמץ. אי לכך, רמקולים אלחוטיים פופולאריים מאד כאשר הם מותקנים בגינה או בחצר (וזאת היות והם פועלים ללא חוטים ארוכים ומסורבלים).

על פי רוב, מרכז בקרה של רמקולים אלחוטיים קולט את המכשירים עד למרחק רב. אלחוטיות הרמקולים מעניקה לבעל הבית יתרונות משמעותיים נוספים, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת הפרקטיקה. בשל העדר הצורך בחוטים, רמקולים אלחוטיים יכולים להיות מועברים בקלות לנקודות שונות בחדר. אי לכך, הם מאפשרים לשמוע מוסיקה באיכות גבוהה המופקת על ידי מערכת קולנוע ביתית בחצר, במרפסת, באמבטיה, בחדר השינה, בסלון, במטבח וכדומה (וזאת מבלי לפרק חוטים או לחבר כבלים ארוכי טווח).

כל שעליכם לעשות הוא לקחת את הרמקולים ולהציבם במקום המיועד. מכאן, מערכת הקולנוע הביתית כבר תעשה את העבודה. יתרון נוסף הוא בעת שינוי עיצוב החדר. רמקולים אלחוטיים יכולים להשתלב בקלות בכל עיצוב בחדר, וכאשר העיצוב משתנה ניתן להזיזם ללא בעיה (זאת בניגוד לרמקולים רגילים אשר הזזתם צריכה "להתחשב" במיקום המגבר או מרכז הבקרה). מיותר לציין כי הדבר נוח במיוחד גם כאשר אתם מבקשים לנקות את החדר וזאת משום שניתן להזיז רמקולים אלחוטיים בדיוק כפי שמעבירים מנורה או שולחן. אפשר אפוא לומר כי מערכת קולנוע ביתית אשר מחוברת לרמקולים אלחוטיים הינה "הדבר הגדול הבא" ומדובר למעשה בשילוב נדיר בין עיצוב ופרקטיקה.

לסיכום

 רמקולים אלחוטיים הפכו זה מכבר לחלק כמעט מבלתי נפרד ממערכת קולנוע ביתית. יותר ויותר בעלי בית חכם מבקשים ליהנות ממוצר יוקרתי זה המעניק עיצוב ואיכות לצד פרודוקטיביות. יש להדגיש כי רמקולים אלחוטיים מגיעים במגוון רמות איכות ויכולותיהם משתנות בין חברה לחברה. במידה ואתם שוקלים לרכוש רמקולים אלחוטיים, מומלץ לפנות בעניין זה למומחים העוסקים בתכנון בית חכם ואשר יוכלו לייעץ לכם מהו סוג הרמקולים המתאים לכם ביותר. נציגינו ישמחו לעמוד לשירותכם בעניין זה.