מערכת קולנוע ביתית

צפייה בסרט נחשבת לאחד הבילויים המהנים ביותר. בעבר, על מנת לחוות את מלוא עוצמתו של הסרט, הן מבחינת איכות התמונה והן מבחינת מערכת הקול, לא הייתה ברירה אלא לכתת רגליים לבית הקולנוע הקרוב. כיום, בעקבות התפתחות הטכנולוגיה בעולם הקולנוע הביתי, מערכת קולנוע ביתית מהווה לא אחת תחליף מושלם לקולנוע הישן והטוב. יותר ויותר בתים בישראל מתקינים מערכת קולנוע ביתי בסלון ובחדרי השינה, ובכך הם זוכים לחוויית צפייה מושלמת בפיג'מה ובנעלי בית (או בלבוש מתאים יותר כאשר מדובר בהכנסת אורחים לשם צפייה בסרט או בתחרות ספורט).

אין כל ספק כי כאשר מדובר בהתקנת מערכת קולנוע ביתית, השמיים הם הגבול. עלות מערכות אלה יכולה להגיע עד כדי עשרות אלפי שקלים. עם זאת, צפייה בסרט או בתוכנית טלוויזיה באמצעות מערכת קולנוע ביתית ברמה גבוהה, עונה בדרך כלל על כל הציפיות ואף מעבר לכך.רמקולים אלחוטיים במערכת קולנוע ביתית

פעמים רבות, התקנת מערכת בית חכם נעשית בשילוב עם התקנת מערכת קולנוע ביתית. בית חכם הינו שיטת תפעול ייחודית וחדשנית המחברת בין הטכנולוגיות החשמליות בבית לשם הפקת הנאה מקסימאלית ממתחם המגורים (או לצורכי אבטחה). בעבר, בית חכם היה נחלתם של בעלי ממון בלבד. כיום, כפי ששר בוב דילן, "הזמנים משתנים". בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות, אשר הביאו להנגשת מוצרים מתקדמים גם לציבור הרחב, בית חכם איננו עוד חלום רחוק שאין להשיגו. כפועל יוצא מכך, גם בית חכם המשלב בתוכו מערכת קולנוע ביתית נמצא במרחק נגיעה. אי לכך, מערכת קולנוע ביתית מותקנת בבתים פרטיים ואף בדירות שכורות.

מערכת קולנוע ביתית בשילוב עם בית חכם

מהו למעשה בית חכם ואיך הוא קשור למערכת קולנוע ביתי? ובכן, כפי שצוין לעיל, בית חכם הינו מערכת המחברת בין המכשירים החשמליים השונים בבית. מערכת זו מאפשרת לבעל הנכס שליטה מדהימה על המכשירים במקום, הן באמצעות כיוונם בהתאם לצרכים ספציפיים (לדוגמא, כיבוי מזגן באופן אוטומטי כאשר דלת המרפסת נפתחת) והן על ידי שליטה בשלט רחוק באמצעות אייפון או אינטרנט (למשל, כדי להדליק את דוד המים החמים כבר בדרך מהעבודה).

מבחינת מערכת קולנוע ביתית, בית חכם יכול לחבר בינה לבין מערכות נוספות בבית. מערכת קולנוע ביתית הינה חלק מרשימה ארוכה של מוצרי בית חכם (כגון מערכת תאורה, מערכות אזעקה, מערכת חשמל חכמה, תריסים חכמים וכדומה).

למשל, ניתן לקבוע כי עם הפעלת מערכת קולנוע ביתית בסלון, תריסי החדר יורדו למטה ותאורת המקום תוחשך באופן אוטומטי. כמו כן, מערכת קולנוע ביתי מתחברת בקלות למחשב או לאמצעי מדיה אחרים, ומאפשרת הנאה מתכנים מגוונים (כגון תמונות מהטיול האחרון בחו"ל או צפייה ישירה מהאינטרנט). במילים אחרות, לא מדובר עוד בטלוויזיה שהכרנו. מערכת קולנוע ביתית הינה אפוא עולם ומלואו והאפשרויות שהיא מעניקה הינן רבות ומרתקות.

עיצובים, רמקולים אלחוטיים

 מערכת קולנוע ביתית, כפי שציינו בראשית המאמר, הפכה לעניין נפוץ ביותר בבתים בישראל. במקרים בהם התקנת מערכת קולנוע ביתי מתבצעת במסגרת שילוב עם בית חכם, ישנם מספר פתרונות עיצוביים מדהימים בעניין זה. לדוגמא, ניתן להתקין רמקולים אלחוטיים על מנת למנוע סיטואציה בה כבלים משתרכים לאורך החדר בגמלוניות. כמו כן, רמקולים יכולים להיות גם שטוחים ומוצמדים לקירות באלגנטיות מרשימה.

במסגרת התקנת מערכת בית חכם, בעל הבית יכול להתקין רמקולים ברחבי הבית אשר בלחיצת כפתור ישמיעו מוסיקה זהה במספר חדרים שונים במקביל. אחת ההתקנות החביבות על לקוחות בית חכם הינה חיבור רמקולים אלה בחדרי האמבטיה. ניתן אפוא לראות כי מערכת קולנוע ביתית איננה רק אמצעי לצפייה, אלא גם מכשיר רב פעלים הפותח דלת לאפשרויות רבות.

חדר קולנוע ביתי

יש הסבורים כי מערכת קולנוע ביתית מגיעה לשיאה כאשר היא מתחברת למקרן. דהיינו, יצירת מעין חדר קולנוע ביתי לשם קבלת חווית צפייה מעולם אחר. בית חכם יכול להביא להפעלה אוטומטית מרשימה של מערכת קולנוע ביתית מסוג זה. לדוגמא, דמיינו לעצמכם שאתם יושבים בסלון בניחותא, ובלחיצת כפתור נפתח לנגד עיניכם מקרן רחב מימדים, המחובר למערכת סראונד מושלמת, ובמקביל התאורה מתעמעמת והתריסים יורדים מעצמם. עכשיו, אפשר להפסיק לדמיין. במידה ואתם מעוניינים לדעת עוד על מערכת קולנוע ביתי ובית חכם, נשמח להעניק לכם מידע בנושא זה. פנו למומחים שלנו ותקבלו תשובות לכל שאלותיכם.