מנעולים לפלדלת – מנעולים חכמים

רוב בתי האב בישראל מצוידים בדלתות פלדלת. דלתות פלדלת הן דלתות פלדה, שפיתחה חברת רב בריח לפני עשרות שנים כדי לתת מענה יותר הולם לבעיית בטחון הבית, מאשר דלתות הכניסה מעץ, שהיו מקובלים לפני כן. ישנם מספר מנעולים שבעזרתם נתן לנעול דלת פלדלת.

מנעול מחורר

הסוג הראשון של המנעולים הוא מנעול או צילינדר מחורר. אלה הצילינדרים, אשר אנו מכירים ואוהבים של חברת מולטילוק והם הפופולריים ביותר בקרב מנעולנים מקצועיים. צילינדרים אלה, פותחו כדי להוות אלטרנטיבה יותר בטוחה, מהצילינדרים המשוננים, אשר שלטו בשוק לפני כן.במנעול מחורר, הפינים הקפיציים, אשר קובעים אם מפתח מסוים הוא המפתח המתאים או לאו, נמצאים בפאות העליונות והתחתונות של המפתח ולא בקצוות כמו המפתחות המשוננים. מפתחות אלו מחולקים לכמה אכויות, וכיום יש מספר חברות עקריות, אשר מיצרות מנעולים כאלו.

מנעול MT5

מנעול זה הוא המנעול החדש לבית מולטילוק. מנעול זה עולה שלב נוסף במלחמה נגד גנבים. בנוסף להיותו בלתי ניתן לשכפול ללא כרטיס שכפול, היכולת לפרוץ אותו באמצעות מניפולציה על המנעול כמעט ולא קיימת, שכן ישנם כמה מנגנוני הגנה, אשר פועלים בבת אחת למנוע פריצה.

מנעולי HIGH SECURITY

מנעולים אלו באים מארצות הברית, שמוציאה בדרך כלל את המנעולים האיכותיים ביותר והקשים ביותר לפריצה. לעסקים ישנם את מנעולי קורבין, אשר נחשבים לאיכותיים ביותר, בבניה שלהם ובהגנה שלהם מפני פריצות. לבתים מנעולים נפוצים לדלתות פלדלת הם מנעולים מבית מדיקו ואסא אבלוי. חברות אלו מייצרות מנעולים עבור משרד ההגנה האמריקאי, ומנעולים של אסא אבלוי משמשים לנעילה למשאיות מאובטחות להעברת כספים בין הבנקים.

מנעול עם פרפר

מנעול פלדלת צריך להיות מנעול פרפר. זאת אומרת באמצע המנעול צריך להיות סט של שיניים, אשר בסיבובם מסובב סט אחר של שיניים במנגנון הנעילה של דלת הפלדלת, אשר ממירים את התנועה הסיבובית לתנועה קווית ומזיזים את הבריחים לפתיחת הדלת

מנעול מגנום

חברת מגנום תפסה בשנים האחרונות הרבה נפח בשוק המנעולים הישראלי, על שיפור מתמיד באיכות המוצרים שלהם, שבתחילה הייתה ירודה. עם הזמן, קו המוצרים השתפר, תוך שמירה על רמת מחירים מאוד תחרותית, שהפכו אותה לתחליף מאוד נפוץ כיום בשוק למנעולים לפלדלת של חברת רב בריח.

מנעול כספת 

דרך נוספת לנעול דלת פלדלת היא על ידי התקנת מנעול כספת או ג'ואל בדלת. על מנת להתקין מנעול זה לפלדלת, יוצרים חרך בדלת הפלדלת, אשר דרכו מושחל ומקובע מנעול הגו'אל, ואשר ממנו יוצאים שלושה בריחים, הננעצים בתוך חורים הנקדחים בעומק המשקוף. מנעולים אלה משמשים ברוב הפעמים כתוספת מיגון למנעול לפלדלת הקיים, אך לעיתים יכול להוות פתרון פרקטי למי שמנגנון דלת הפלדלת שלו שבק חיים, ולא מעוניין בקניית דלת חדשה.

מנעול לפלדלת מוגן קידוח

אחת הדרכים לבדוק את איכות המנעול לפלדלת היא על ידי קיומו או אי קיומו של פין מחוסם, אשר בא לשבור מקדחים של אנשים, המנסים לפרוץ את המנעול לפלדלת בעזרת קידוח. הפין המחוסם של המנעול לפלדלת יכול להיות ממוקם בקדמת התוף או בחלקו האמצעי.

מנעול דדבולט

מנעול דדבולט לדלת פלדת הינו מנעול, שאינו נפוץ כל כך בשוק הישראלי אך מאוד פופולארי בארצות הברית. מנעול דדבולט לדלת פלדלת, מותקן מחוץ לדלת בחלקו הראשון ובחלקו השני מותקן על המשקוף, כאשר שני החלקים מתחברים יחדיו על ידי בריחים, שיחדיו נועלים את דלת הפלדלת.