חשמל חכם לבית

בשנים האחרונות, יותר ויותר אזרחים בישראל בוחרים להתקין מערכת בית חכם. בין אם מדובר בבית פרטי, ובין אם עסקינן בעסק, התקנת חשמל חכם לבית הינה צעד אשר מביא באחת לשיפור משמעותי באיכות החיים.

 שלט חכם מפעיל את מערכת החשמל החכםאכן, חשמל חכם לבית עלול לדרוש מבעל המקום לבצע שיפוץ נרחב בקירות, בתקרות ומתחת לרצפות. עם זאת, התקנת חשמל חכם לבית מרשתת את מוצרי החשמל השונים ויוצרת חיבורים אלקטרוניים מדהימים. בעבר, מערכת בית חכם הייתה נפוצה בקרב העשירון העליון בלבד. כיום, מחיר בית חכם הנו בהחלט בר-השגה. בשנים האחרונות, מוצרים אלקטרוניים הפכו לנגישים יותר והמהפכה הטכנולוגית הביאה לכך שחשמל חכם לבית איננו רק נחלתם של יחידי סגולה. ניתן לומר כי כמעט כל בית בישראל נהנה ממערכות חשמל חכמות ברמה כזו או אחרת. כאשר הדברים נעשים תוך תכנון מפורט מראש, ועל בסיס התייעצות עם בעלי מקצוע המומחים בתחום זה, הוספת מערכת חשמל חכם לבית יכולה להביא לתוצאות מעוררות השתאות.

 ההנאה המופקת ממכשירי החשמל, לאחר הוספה של חשמל חכם לבית, תהיה מנת חלקם של דיירי המקום ותהפוך את מתחם המגורים למרחב מתוחכם בו מוצרי החשמל "מדברים" זה עם זה. נשאלת אפוא השאלה, מהו למעשה בית חכם ומדוע כדאי לבקש מהקבלן להכניס חשמל חכם לבית. על מנת לענות על כך, עלינו להבין את מהות המונח "בית חכם".

 מהו בית חכם ומדוע כדאי להכניס חשמל חכם לבית?

 בית חכם הינו מקום אשר מוצרי החשמל שבו "מתקשרים" זה עם זה ומופעלים במקביל, בהתאם לצורך או ביקוש. הכוח אשר מניע את המערכת כולה במקרים אלה הינו חשמל חכם. הוספת חשמל חכם לבית כוללת התקנה של מערכת מורכבת אשר בבסיסה עשרות כבלים וחוטים מסולקים בקירות הבית, מחוברים לבקרים, מפסקים ולוחות בקרה, ומאפשרים תפעול של כל אחד ממוצרי החשמל בבית (ביחד או לחוד).

 הוספת חשמל חכם לבית מאפשרת לקבוע תרחישים המחברים בין פעולות המוצרים על בסיס מטרה מסוימת. לדוגמא, ניתן לקבוע כי עם היציאה מהבית, בלחיצה על שלט חכם, מוצרי החשמל (כגון הדוד והמזגן) יפסיקו לעבוד, האורות בבית יכבו, החלונות ינעלו, התריסים יוגפו ומערכות אזעקה תטענה.

 תרחיש פופולארי נוסף אשר ניתן לתכנת לאחר הוספת חשמל חכם לבית הינו "סרט". במקרה זה, לחיצה על הכפתור תביא להכנת הסלון לקראת צפייה בסרט וזאת תוך כדי הפיכת המתחם לחדר קולנוע ביתי. הפעלת תרחיש "סרט" יכולה להביא לכיבוי האורות במתחם, עמעום האורות מאחורי הסלון ל-30%, הגפת התריסים, הורדת המקרן וכיוון מערכת קולנוע ביתית ל"מוד" המתאים.

 הבית עובד בשבילכם

 הוספת חשמל חכם לבית מאפשרת עוד שורה ארוכה של תרחישים וזאת לפי דרישה ובהתאם לצורכי הלקוח. בעת בחירה במערכת חשמל חכם, מומחה מטעם החברה המתקינה מגיע לביתו של הלקוח, וביחד עימו מורכבת תוכנית כיצד ניתן ליצור במתחם בית חכם. על ידי קביעת חשמל חכם לבית, באמצעות מערכת מורכבת ומתוחכמת, הלקוח ובני משפחתו יעברו לחיות בבית אשר "עובד בשבילם".

 חשבו על זה, הוספת חשמל חכם לבית מאפשרת לכם לשלוט על מערכות האלקטרוניקה בביתכם מרחוק ולעיתים גם באמצעות האינטרנט או האייפון. לדוגמא, תוכלו להפעיל את המיזוג והדוד באמצעות הוספת חשמל חכם לבית ומתן פקודה דרך הטלפון החכם. כך, כאשר תגיעו הביתה, המקום יהיה ממוזג והמים במקלחת חמים ונעימים.

לסיכום

 חשמל חכם לבית הינו אפוא המילה האחרונה בתחום אדריכלות הפנאי. מדובר בעניין אשר צובר תאוצה רבה בתקופה האחרונה. על פי מאמר שפורסם לאחרונה במגזין "גלובס", מדי שנה חלה עליה של עשרות אחוזים  במספר הלקוחות המעוניינים להתקין חשמל חכם לבית. לא מדובר בעניין של מה בכך. חשמל חכם לבית מהווה למעשה הצהרה על יוקרה ואיכות, וזאת לצד פרודוקטיביות והנאה מקסימאלית. במידה ואתם רוצים להרחיב את ידיעותיכם בתחום או להתעניין באפשרות של הוספת חשמל חכם לבית, המומחים באתר ישמחו לעמוד לשירותכם.