חימום תת רצפתי לבית

בישראל יש עונות קרות מאוד, ובאזורים שונים וגבוהים הטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס. לא נעים לחיות בבית שאינו ערוך לימים קרים, ואשר מערכות החימום בו אינם מחממות כפי שצריך. אחד הפתרונות הטובים ביותר הוא חימום תת רצפתי ובבתים רבים מתקינים אותו בגלל היעילות שלו, החום הנעים שהוא מפיץ, החיסכון הכספי באנרגיה ועוד. שיטת חימום זאת נעשית מקובלת מאוד, ומעצבי בתים וארכיטקטים ממליצים להתקינו בבתים מסוגים שונים. חברה או קבלן שמתמחים בהקמת מערכות אלו יבצעו תכנון והקמה של המערכת בצורה מקצועית.

הקמת המערכת

חשוב לזכור, כי יש להתקין את המערכת בעת בניית הבית או בעת שעורכים שיפוצים יסודיים בו. הקמת התשתית של הצינורות נעשית לאחר בניית השלד ולפני הנחת הריצוף, המומחים מתקינים מערכת צינורות שיכולות לעמוד בלחצים גבוהים. ועליהם מניחים שכבת בידוד שעשויה מחומרים שונים. כאשר המקובל ביותר הוא פוליאורטן מוקצף. יש חשיבות גדולה מאוד לבידוד מאחר והוא מסייע לשמירת החום בצינורות. את הצינורות מניחים בצורה מעגלית כאשר יש אפשרות לשלוט בכמות הצינורות. בחדרי אמבטיה, למשל, מניחים מספר רב יותר של צינורות כדי להפיק חום גבוה יותר.

חימום באמצעות מקורות אנרגי השונים

לאחר סיום מרבית עבודות הגמר בבית מתקינים את המערכות החיצוניות של המערכת כולל התנור, וניתן לבחור בתנורים המופעלים על ידי גז, סולר או נפט. כל אחד יכול לבחור על פי צרכיו והעדפותיו, ומרכיב חשוב בהחלטה הוא נושא החיסכון הכספי. מקובל, במקרים רבים, להוסיף משאבות חום שמייעלות מאוד את החימום ואף מוזילות אותו. מערכת של חימום תת רצפתי הינה מערכת סגורה ואין כניסה של מים חיצוניים אליה. בזכות זה נמנעות תקלות רבות במערכת ואין חשש ליצירת אבנים בצינורות.

חיפוי מסוגים שונים

ניתן להניח חיפוי רצפתי מסוגים שונים. אבן, שיש, ריצוף קרמיקה, ואפילו פרקט לסוגי מתאימים לחימום תת רצפתי. שטיחים לא מתאימים למערכת זאת מאחר והם אינם מעבירים את החום כלפי מעלה אלא כולאים אותו. בעת הקמת המערכת יש להקפיד על עבודה בתיאום עם מנהל הבנייה. הקמת מערכת יכולה לארוך חודשים ארוכים והיא מתבצעת בקצב של הבנייה. חברה שמתקינה מערכות חימום תת רצפתי מקפידה על שימוש בחלקים איכותיים ותקניים ושיטות העבודה שלה מקצועיות. למערכות ניתנת אחריות בתנאים שונים.

חימום נעים בכל הבית

חימום תת רצפתי נעים מאוד מאחר והחום מגיע מלמטה. למעשה המערכת מהווה סוג של רדיאטור גדול שמספק חום אחיד בטמפרטורה שיש עליה שליטה. בכל מערכת נתן להניח ברזים חשמליים ותרמוסטטים שתפקידם לשלוט על החימום באזורים שונים בבית. בצורה כזאת ניתן לייעל עוד יותר את החימום ולחמם רק אזורים שנמצאים בשימוש. מחוץ לבית יכול להיות קור עז ובתוכו יכולים בני הבית להסתובב בלבוש קל. המערכת תורמת רבות לאיכות החיים של הדיירים.