חדר חכם לשולחן ביליארד

חדר ביליארד חכם הוא חידוש המשלב שני טרנדים לוהטים: שולחן ביליארד מקצועי, כמו בטובים שבמועדוני הביליארד, שמוצב אחר כבוד במרחב המגורים – ובית חכם. אם "סתם" שולחן ביליארד מעניק לבעליו שעות רבות של הנאה וריגושים, הרי שחדר ביליארד חכם מייצר תנאים אופטימאליים המעצימים את החוויה, ובנוסף מאפשר לבעליו הגאה להפגין חדשנות וייחודיות ולזכות בהערכה רבה מצד הסובבים אותו.

בית חכם הוא מרחב מגורים שמותקנת בו מערכת שליטה מרכזית, אינטליגנטית וכזו הלומדת בדיוק מה העדפותיהם ורצונותיהם של בני הבית – ומקפידה למלא אותם. בית שכזה מתוכנן להעניק לדייריו איכות חיים גבוהה במיוחד, וכחלק מכך מחולק למרחבים שונים – מרחבי שינה לבני הבית השונים, מרחב רחצה וטיפוח, מרחב אירוח, מטבח עתיר אפשרויות וגם מרחב בידור ופנאי (שבעבר נקרא "חדר טלוויזיה" או "חדר משפחה", אבל כדרכם של מונחים שודרג עם השנים).

שולחן ביליארד מקצועי + חדר חכם = בילוי מלהיב במיוחד

שולחן ביליארד מקצועי כמו שולחנות הביליארד המקצועיים שנמצאים בסניפי רשת לינקולן ביליארד (ראה באתר www.lincoln.co.il)  הוא משאת נפשם של כל חובבי הסנוקר והפול. הצבת שולחן כזה בחדר חכם בתוך בית חכם כבר משלהבת את הדמיון ומאפשרת משחקים באווירה אופטימלית. הטמפרטורה בחדר תהיה תמיד בדיוק זו שאתם רוצים – אתם תודיעו למערכת הבקרה באיזו שעה יתחיל המשחק, והיא כבר תדאג לצנן או לחמם את החדר מבעוד מועד כך שברגע הנחת הכדורים יונחו על השולחן שום דבר לא יסיח את דעתכם מהמשחק.

מערכת פיקוח ובקרה גם תיידע אתכם, מבעוד מועד כמובן, אם במקרר שבחדר החכם יש מספיק בירות (ו/או וויסקי, מיץ תפוזים או כל משקה אחר שתלמדו את המערכת כי הוא חייב להיות שם) וסביר להניח שבעתיד הלא מאוד רחוק היא אף תדאג שהמקרר פשוט יהיה מלא בכל הדברים האהובים עליכם מבלי להטריח אתכם כלל.

גם לתנאי התאורה במרחב הבידור דואגת המערכת החכמה – כך שגם יהיה מספיק אור לשולחן הביליארד וגם השחקנים לא יסונוורו. מי שאוהב לשחק ביליארד, סנוקר, פול או כל משחק אחר המתנהל על שולחן ביליארד לצלילי מוזיקה, יזכה לליווי מוזיקלי בהתאם לטעמו באותו יום, ומתישהו בית חכם גם יידע להשמיע מוזיקה דרמטית במיוחד ברגעי השיא של המשחק על מנת להעצים את החוויה (ואם זה נשמע לכם מופרז, נסו לחשוב מה הייתם אומרים לפני 10-15 שנה אם היו אומרים לכם שכל טלפון סלולארי יהיה גם מצלמה משוכללת, מורה דרך ופנס).

לפני משחקי ביליארד חשובים במיוחד, תוכלו גם לבקש מהמערכת החכמה לסנן את כל השיחות הנכנסות (או להגביל אותן בכל דרך שתבחרו), ומערכת חכמה שתהיה גם ערמומית אולי אף תרעיד מעט את הרצפה כשהיריב שלכם עומד בפני מכה קריטית – ותשפר את סיכויי הניצחון שלכם…

מה עוד כולל בית חכם?

בית חכם הוא כמובן הרבה יותר מתאורה מדויקת, צריכת חשמל אופטימאלית, טמפרטורה אידיאלית וחוויות בידוריות מושלמות בלחיצת כפתור – בית שמותקנת בו מערכת שליטה ובקרה הוא גם בית מאובטח ובטוח יותר, וכזה החוסך מכם את רוב טרדות היומיום.

למשל, בית שיש בו מערכת חכמה יפתח עבורכם את התריסים בבוקר (וימהר לסגור אותם כשמתחיל לרדת גשם, למשל), ישקה במקומכם את הגינה כשהוא יזהה כי כמות המשקעים מחייבת תוספת מים, ידליק את הדוד החשמלי בימים נטולי שמש כך שכל פעם שתרצו להתקלח יהיו לכם מים חמים, ימיין את הכביסה בהתאם לצבעים ולרמת העדינות שלה, יכבס אותה וייבש אותה, ובאופן כללי יאפשר לכם להפנות את כל מרצכם לדברים החשובים באמת – כמו משחקים מרתקים על שולחן ביליארד.

המידע כאן מבוסס על פי נתונים של פורטל הביליארד: www.billiards.org.il