מזגנים ובית חכם

אין ספק כי במדינת ישראל החמה המזגן הוא אחד מבין המוצרים הבסיסיים והחיוניים בכל בית ובית. גם אלו אשר מנסים לחסוך בחשמל בכל דרך אפשרית מבינים כי בימי הקיץ הלוהטים שהות בבית ללא מזגן עלולה להפוך לסיוט של ממש ולכן לא מוותרים על הפעלתו של המזגן, למרות צריכת החשמל הגבוהה שלו. יחד עם זאת, כיום ניתן להיעזר בשיטות טכנולוגיות מתקדמות בכדי להקטין את צריכת החשמל של המזגן ובכדי ליהנות מבית קריר ונעים גם מבלי להדליק את המזגן במשך שעות רבות. איך עושים זאת ? פשוט מאוד – בעזרת התקנת מערכות ההופכות את הבית שלכם להיות בית חכם, בית בו ניתן לשלוט במערכות השונות וכן, ניתן לשלוט גם בהוצאות על תפעולו.

כיבוי המזגן בזמן יציאה מהבית

כיום ניתן לראות אנשים רבים אשר בעת יציאה מהבית לזמן קצר בוחרים להשאיר את המזגן פעיל בכדי לקרר את הבית לקראת החזרה שלהם אליו. השארה של מזגן פעיל בצורה כזו, בין אם מדובר במזגן מרכזי גדול או אף במקרה של מזגן מיני מרכזי, יכולה לגרום לבזבוז חשמל מיותר, בייחוד אם האדם מתעכב מחוץ לבית והיציאה הופכת להיות ארוכה פי כמה וכמה ממה שתכנן בתחילה. כך, חשבון החשמל הופך להיות מנופח מאוד והמזגן דולק בבית ללא כל סיבה במשך שעות רבות משעות היממה. אנשים בעלי בית חכם יכולים ליהנות מהאפשרות להדליק את המזגן כשהם מחוץ לבית מספר דקות לפני שהם מגיעים אליו וכך הם יכולים ליהנות מבית קריר ונעים גם מבלי להשאיר את המזגן דולק למשך זמן רב. דבר המאפשר להם לחסוך בחשמל בצורה משמעותית ועדיין ליהנות ממזג אוויר נעים בבית.

גלאי נוכחות בבתים חכמים

כמה פעמים קרה לכם שיצאתם מהבית ולא זכרתם אם כיביתם את המזגן או לא ? מדובר בסיפור שכל אחד מכיר, סיפור אשר ניתן לפתור אותו בקלות בעזרת התקנת מערכת של בית חכם. בית חכם הינו בית אשר מותקנת בו גם מערכת המאתרת נוכחות של בני אדם בבית. ברגע בו המערכת לא מאתרת אנשים בבית, היא מתחילה בפעולה של ספירה לאחור אשר בסופה היא מכבה את פעולתם של מכשירי החשמל השונים, כולל המזגן. בצורה הזו, גם אם יצאתם מהבית ושכחתם לכבות את המזגן אתם יכולים להיות בטוחים כי לאחר זמן מה הוא יספיק את הפעולה שלו באופן אוטומטי כך שתוכלו ליהנות מתחושה בטוחה ומחסכון בחשמל בזמן בו אתם לא נמצאים כלל בבית.

בקרת אקלים בבית

יתרון נוסף של בית חכם בעניין מיזוג האוויר הוא האפשרות לבקרת אקלים. בקרת אקלים שולטת על מיזוג האוויר בבית בפרטים הקטנים ביותר כמו בקרת לחות, בקרת טמפרטורה, מהירות העבודה של מדחס המזגן ועוד. בעזרת בקרה על המערכות הללו פעולת המזגן ההופכת להיות יותר חכמה ואתם נהנים מבית ממוזג ונעים גם מבלי להדליק את המזגן למשך כל שעות היום. בעזרת הבקרה הזו פעולת המזגן משתנה על פי הצרכים השונים וכך ניתן ליצור חסכון משמעותי מאוד בחשמל ולהפוך את הבית למקום הרבה יותר נעים, כמו אחרי עבודות גבס מוצלחות.

לא סומכים רק על המזגן

אם יש לכם בית חכם תוכלו ליהנות מדינאמיות בין המערכות השונות בבית וסיוע של המערכות הללו לפעולתו של המזגן. לדוגמא, מנורות אשר פולטות חום רב לא יהיו בשימוש בימים חמים וכך המזגן יהיה הרבה יותר יעיל גם אם הוא לא פועל במלא העוצמה שלו. כל פרט שכזה יכול להעניק לכם יתרונות רבים ולאפשר לכם ליהנות מבית ממוזג ונעים ומחשבון חשמל סביר לחלוטין.