בית חכם לספא מפנק במיוחד

בניגוד לטלפונים חכמים שהפכו לדבר שבשגרה, וכמעט כולנו כבר מצוידים בהם, בית חכם הוא עדיין בגדר מדע בדיוני עבור רבים מאיתנו. ברוב המקרים כשמדברים על בתים חכמים הכוונה היא לבתים פרטיים המצוידים במערכות מתקדמות במיוחד, אולם כמובן שכל מבנה יכול להפוך לחכם וכך ניתן ליהנות מבית מלון חכם, צימר חכם, מסעדה חכמה – וגם מספא חכם.

למה צריך ספא חכם?

מקור המילה ספא הוא בעיירה צנועה השוכנת בחבל ולוניה שבבלגיה (לא רחוק מליאז'). עיירה זו הפכה לשם דבר בתחום מעיינות המרפא כבר במאה ה-14, ולא בכדי העניקה למתחם הפינוקים והעיסויים של ימינו את שמה (שכבר הפך שם נרדף לכיף, נהנתנות וחיים טובים במיוחד). לכאורה אותו מתחם פינוקים לגוף ולנפש שמלווה את המין האנושי עוד מימי האימפריה הרומית ואולי אף קודם לכן, לא זקוק לאינטליגנציה שכן כבר יש בו הכל: ג'קוזי, סאונה, חמאם טורקי, מבחר עיסויים מהנים, טיפולי יופי מרנינים ועוד ועוד אפשרויות – אבל לספא השוכן בבית חכם בהחלט יש ערך מוסף על מתחם דומה השוכן במבנה "רגיל", יפה ומושקע ככל שיהיה.

האורחים, אגב, לא בהכרח ישייכו את הרמה הגבוהה של האירוח ל"חוכמה" של המבנה. הם מצידם יתרווחו בג'קוזי רחב ידיים, יזיעו בסאונה הרטובה או ייהנו מהאנדורפינים המופרשים כתוצאה משהות בסאונה יבשה, ובעיקר יתלבטו באיזה עיסוי לבחור – ברוב מתחמי הספא ניתן ליהנות משלל עיסויים ובהם עיסוי שבדי, עיסוי לומי לומי, עיסוי ארומתרפי, עיסוי קצוות, עיסוי טנטרי, עיסוי תאילנדי, עיסוי איורוודה, עיסוי באבנים חמות ועיסוי רקמות עמוק. בנוסף ייהנו האורחים שירצו בכך מטיפולים אסתטיים מחדשי עור ומרענני מראה (פילינג וכו'), או מטיפולים המגיעים אלינו מהרפואה הסינית דוגמת שיאצו, טווינה וכן וואטסו (שיאצו בתוך מים – השילוב האולטימטיבי בין פינוק לבין טיפול רפואי המשדרג את פעילותן של כל מערכות הגוף באמצעות מגע בנקודות הדיקור הסיני והבטחת זרימה תקינה של אנרגיית צ'י במרידיאנים).

ובכל זאת, למרות שכאמור האורחים שקועים בפינוקים השונים ולא בהכרח מבחינים ב"חוכמה" של המבנה בו שוכן הספא, אין ספק שמערכות הבקרה והשליטה המתקדמות מקלות מאוד על אנשי הצוות להעניק לאורחים את החוויה המשובחת ביותר שיש – כך שסביר להניח שכשם שהטלפונים החכמים הופכים אט אט לנפוצים יותר ויותר כך גם הבתים החכמים יהפכו לסטנדרט מתבקש.

מה יודע לעשות בית חכם?

בית חכם באופן כללי (ולאו דווקא כזה המשמש כמתחם עיסויים וטיפולי יופי) יודע לעשות הכל (כמעט): בקרה אקלימית, בקרת תאורה, בקרת אבטחה, שליטה על כל אמצעי המולטימדיה המותקנים בבית ובעצם פיקוד והפעלת כל דבר שנרצה (כמעט; אבל גם מה שלא קיים היום יתווסף לאופציות שמציע בית חכם בתוך זמן קצר). בנוסף לנוחות השליטה והפיקוח על הנעשה במרחבים השונים, בתים חכמים הם גם אסתטיים הרבה יותר, בזכות העובדה כי החיווט מוסתר רובו ככולו בקירות, כך שנמנע מאיתנו המראה של כבלים המשתפלים להם מהקירות ומשתרכים בין החדרים השונים.

דוגמה אחת מיני רבות לפינוק הטמון בבית חכם: נניח שאתם רוצים לראות סרט. בלחיצת כפתור אחת יורדו התריסים בחדר הצפייה ויוסט החלון על מנת לבודד את החדר מרעשים חיצוניים. מערכת הבקרה תדאג גם לטמפרטורה אופטימאלית בחדר (בהתאם להעדפות הדיירים וכפי שהם תכנתו את המערכת מראש) ותפעיל מערכת חימום או קירור במידת הצורך. התאורה תעומעם לרמה המדויקת (שוב, בהתאם לקביעת הדיירים), מכונת הקפה תידלק גם היא כדי שתוכלו ליהנות מכוס קפה משובח בעת הצפייה, לקראת סוף הסרט המערכת תוודא שיש מספיק מים חמים כדי שתוכלו להתקלח ואם לא תדליק את הדוד, וסביר להניח שמתישהו הבתים יהיו עד כדי כך חכמים שיוכלו להזהיר אותנו מפני סרטים משמימים…