בית חכם עם שערים חשמליים

אוטומציה בבית או בית חכם משמעו שעבודות הבית ופעולותיו נעשות באופן אוטומטי, כך שישנה שליטה ריכוזית על התאורה, החימום ומיזוג האוויר, מכשירי חשמל, מנעולי ביטחון של שערים ומערכות אחרות. פונקציות אלו מספקות נוחות משופרת, חיסכון באנרגיה וביטחון. אוטומציה בבית לקשישים ולנכים, המערבת וכוללת את הפעלת השערים החשמליים, יכולה לספק איכות חיים משופרת וביטחון מוגבר, במיוחד בימים מסוכנים אלה.

פופולריות הבית החכם גדלה מאוד בשנים האחרונות בשל זמינות גדולה יותר, ורצון האנשים בשליטה וריכוזיות. מערכת האוטומציה הביתית משלבת מכשירים חשמליים בבית, טכניקות אוטומטיות, שליטה על הפעילות המקומית, כגון מערכות הבידור הביתי, השקית החצר, האכלת חיות מחמד, ושימוש ברובוטים ביתיים. שליטה זו עשויה להיעשות דרך רשת ביתית ומחשב אישי, או באמצעות גישה מרחוק באמצעות האינטרנט.

הצורך בשערים חשמליים בבית החכם


בבתים חכמים אפשר לשלב מערכת של נעילה ופתיחה של שערים חשמליים באמצעות מערכת אוטומציה. שערים חשמליים לא רק מוסיפים לביטחון אלא הם גם יישומיים ומעשיים מאוד, במיוחד כאשר הם נשלטים מפנים הבית. יש אפשרות לעצב את מערכת השער האוטומטית, כך שאפשר יהיה לפתוח או לסגור את השערים ממתג בתוך הבית, מכפתור הנמצא על המפתחות או אפילו באמצעות חיוג מהטלפון הנייד. בעת חיוג מהטלפון הנייד אפשר גם להוסיף פונקציות אחרות ונוספות כמו פתיחת דלת המוסך או הדלקת אורות פנים הבית.

כל אחד שמגיע לשער יכול להשתמש באינטרקום בכדי להודיע על ההגעה. במקרה זה, אפשר להחליט לפתוח את השערים לרשותכם. אולם קיים גם לוח מקשים זמין בו אתה יכול להחליט אם לנעול את השער, לפתוח אותו באופן עצמאי, או כל פונקציה אחרת. מאפיינים נוספים אשר קיימים בשערים החשמליים בבית החכם, הם מהירויות שונות לפתיחה ועיצובים שונים של שערים אוטומטיים. יש להקפיד על התקנה וייצור השער מהחומרים האיכותיים ביותר, הן מבחינה עיצובית והן טכנולוגית. ככל שהשער יהיה מורכב יותר, ויאופיין במאפיינים ייחודיים יותר, כך הוא עלול להיות רגיש יותר לקלקולים ותקלות. ולכן, יש להקפיד על חברה מקצועית ובעלת ניסיון.

עיצוב השער החשמלי

שער חשמלי, בתוך או מחוץ לבית החכם, חייב להתאים לסגנון הבית הקיים, מבחינת אופיו. ישנם שערים מודרניים, כפריים ובעלי עיצוב ייחודי יותר. ככל שהבית יהיה כפרי יותר ומקושט יותר, כך הוא ידרוש שער כפרי ומפואר יותר. מעבר לכך, יש להתאים את השער גם לגודל המפתח, ולעומס אשר אמור להיות על שער זה. שערים חשמליים נמצאים בשימוש יומיומי, ולכן, הם נדרשים לעמוד בעומסים כבדים ללא תקלות.

על שערים אלו להיות יציבים ויפים לאורך זמן, גם מבחינת הצבע וחומרי הגלם ואיכותם. הצבע צריך להיות עמיד לשינויי מזג אוויר, ולעמוד בטמפרטורות נמוכות ושמש קופחת. המנוע חייב גם הוא להתאים לגודל השער, כך שיוכל לסחוב את משקלו, ולעבוד לאורך זמן ללא קלקולים ותקלות.