בית חכם מפנק

בשנים האחרונות, ניכרת עלייה הדרגתית ובטוחה בביקוש בישראל להתקנת מערכות בית חכם. על פי נתונים אשר התפרסמו במגזין הכלכלי "גלובס", יותר ויותר ישראלים המבקשים לבנות או לשפץ את ביתם עורכים בירור מקיף אודות התקנת בית חכם מפנק. מומחים אשר התראיינו במסגרת הכתבה הנ"ל העריכו כי מדובר בעלייה של כ-20% מדי שנה מבחינת הביקוש למערכות המתוחכמות הללו.

מערכת קולנוע בבית חכםנתונים אלה אינם נמסרים בחלל הריק. בית חכם הפך זה מכבר לשם נרדף לאיכות, יוקרה, הנאה ופינוק. רבים יודעים כי בית חכם מפנק מעניק לדייריו יכולת אמיתית לשלוט על מערכות הבית באמצעות חשמל חכם ומתקדם. אנשים המתגוררים בבתים חכמים יכולים, בלחיצת כפתור, להביא לסנכרון בין מוצרי החשמל בבית ובכך הם יוצרים מצב בו "כלי הנגינה" (שהינם המכשירים החשמליים במקום) מתחברים לכדי "תזמורת אלקטרונית מפוארת ומתוחכמת". בית חכם מפנק את דייריו באופן יומיומי ועל בסיס שני מישורים. ראשית, על ידי קביעת תרחישים, ושנית על בסיס תכנותים אוטומטיים לפעולה.

תרחישים – ליבו של בית חכם מפנק

תרחישים המתוכנתים בבית חכם גורמים למעשה לחיבור בין מוצרי החשמל בהתאם לצורך ספציפי, ומופעלים על פי פקודה. למשל, תרחיש פופולארי במיוחד הינו תרחיש "סרט". בעת הפעלת תרחיש מסוג זה, תוכלו להורות למערכות הבית החכם להפוך כל חדר או סלון למעין חדר קולנוע ביתי. תרחיש זה יגרום במקביל להורדת מקרן, להכנת מערכת קולנוע ביתית למצב צפייה, להגפת התריסים, לכיבוי האורות בחדרים הנוספים, לעמעום התאורה מאחורי הסלון בכ-30% ולהדלקת המזגן על הטמפ' הרצויה בהתאם למזג האוויר בחוץ (מיזוג בקיץ וחימום בחורף). מבחינת תרחישים בבית חכם, השמיים הם הגבול. כל לקוח יכול לקבוע תרחישים על פי רצונו ועל פי צרכי דיירי הבית.

פעולות אוטומטיות ושליטה מרחוק

בית חכם מפנק יכול "לעבוד" בשביל דיירי המקום גם באופן אוטומטי ועל בסיס חיישנים וגלאים. למשל, ניתן לקבוע כי בעת היציאה מחדר מסוים, ועל בסיס חיווי מצד גלאי הממוקם בכניסה, האור בחדר יכבה והמזגן יפסיק לפעול. למעשה, בית חכם מפנק את דייריו לא רק מבחינת נוחות אלא גם בכל הנוגע לחיסכון בהוצאות שוטפות. היכולת לשלוט על מוצרי החשמל ממרחק, הן באמצעות שלט חכם והן על ידי מסרון דרך אייפון או טלפון סלולארי חכם, יכולה בהחלט להפחית באופן משמעותי את חשבון החשמל החודשי.

מחקרים אשר נערכו בתחום זה הצביעו על כך שהסיבה המרכזית ל"ניפוח" חשבונות חשמל מצויה בבזבוז חשמל שלא לצורך. לדוגמא, כאשר האורות נותרים דלוקים בזמן החופשה, או כאשר הדוד פועל "שעות נוספות" כשאין איש בבית. היכולת לתקשר עם ביתכם באמצעות אייפון או מחשב, גם כאשר אתם בעבודה (או בחו"ל), יכולה לסייע בחיסכון משמעותי בהוצאות השוטפות. ניתן אפוא לומר כי בית חכם מפנק את בעליו אף כאשר הם אינם נמצאים בו.

עיצוב ויוקרה

ההתפתחות הטכנולוגית העצומה אשר שוטפת את עולם האלקטרוניקה והמחשבים בשנים האחרונות, הביאה לכך שיותר ויותר מוצרים חשמליים איכותיים נגישים כיום לצרכנים בישראל. אי לכך, גם מוצרי בית חכם אינם עוד נחלתם של בודדים. יתרה מזאת, ככל שהטכנולוגיה הביתית בתחום אדריכלות הפנאי מתקדמת, כך מתקדמות גם האפשרויות העומדות בפני המבקשים לרכוש בית חכם מפנק. בית חכם מפנק את בעליו גם מבחינת עיצוב המקום. המונח "בית חכם" הינו אחד המושגים ה"לוהטים" ביותר בשוק הנדל"ן ובענף אדריכלות הפנאי בישראל. לא מדובר רק באיכות חיים ופינוק, אלא גם בעיצוב מרהיב ויוקרתי.

בית חכם פועל על בסיס מסכי מגע אלגנטיים המוטבעים בקירותיו והמאפשרים שליטה מלאה על המוצרים בחדר הספציפי ובבית כולו. כמו כן, התחכום המרהיב של מערכות הבית החכם משולב בעיצוב חדשני ופורץ דרך. למשל, רמקולים שקועים המותקנים על הקיר באופן נקי ומדויק, מערכות תאורה מרהיבות הממוקמות בתוך התקרה או בנברשות מדהימות וכדומה.

לסיכום

אם גם אתם מעוניינים בבית חכם מפנק, מומלץ לפנות בהקדם למומחים העוסקים בתחום על מנת לקבל הצעת מחיר ולערוך עימם פגישה לצורך תכנון בית חכם. מומחי האתר ישמחו לעמוד לשירותכם בעניין זה.