בית חכם ילדים

 

ישראלים רבים בוחרים מדי שנה להתקין תשתית חשמל חכם בביתם. מערכת זו נועדה להפעיל בית חכם ובכך להביא ליצירת תקשורת אלקטרונית מתקדמת בין מוצרי החשמל בבית. דמיינו לעצמכם שהייתם יכולים בלחיצת כפתור לראות מה מתרחש בבית ולהתחבר מהאייפון או האייפד למצלמות האבטחה בסלון. האם חשבתם שתוכלו אי פעם לשלוט מרחוק על המוצרים החשמליים המסוכנים בבית (לדוגמא, הכיריים) ולמנוע גישה של ילדים אליהם? ובכן, כיום לא מדובר בחלום אלא במציאות היומיומית של ישראלים לא מעטים.בית חכם מאפשר בקרת הורים בשלט רחוק

בעבר, מחירי בית חכם היו גבוהים במיוחד והתענוג היה נחלתם של עתירי ממון ובני העשירון העליון. בעשור האחרון, ככל שמערכות הטכנולוגיה מתפתחות בעולם, כך מונגשים יותר ויותר מוצרים מתקדמים לשימוש ה"קהל הרחב". אי לכך, בית חכם מפנק איננו מילה גסה גם כאשר מדובר בישראלים המשתייכים למעמד הביניים. יתרונות וחסרונות בית חכם הינם עניין מורכב ביותר וזאת משום שישנם פרמטרים רבים אשר באמצעותם ניתן לשפוט את הבית החכם לחיוב או לשלילה. מצד אחד, מדובר במערכת אשר הינה יקרה באופן משמעותי ממערכת החשמל הרגילה אותה אתם מכירים. עם זאת, האפשרויות הרבות אשר בית חכם מעניק לדייריו, לצד השקט הנפשי מבחינה בטיחותית וביטחונית, אינם עניינים של מה בכך.

מה בין בית חכם ובין ילדים?

צרכנים רבים הנפגשים עם מומחים לצורך תכנון בית חכם, מתעניינים לא אחת בסוגיות שונות הקשורות לילדים. חשוב לציין כי בכל הקשור לבית חכם וילדים, אין ספק שהיתרונות עולים על החסרונות עשרות מונים. ראשית, בית חכם מאפשר להורים לשלוט על מוצרי החשמל ממרחק ולנטרל אותם בלחיצת כפתור ועל ידי קוד נעילה. מדובר אפוא באפשרות לחסום את השימוש בכריים החשמליות, דוד החשמל, האזעקה, מערכות ההשקיה וכדומה. יכולת מדהימה זו יכולה להיות מופעלת על ידי שליטה על הבית גם ממרחק ואפילו מחו"ל, וזאת כאשר הבית מסונכרן עם הטלפון הנייד בית חכם מאפשר בקרת הורים על הנעשה בו בהעדרם החכם.

כאשר ההורים בבית, הם יכולים לעקוב אחר הנעשה בביתם באמצעות מצלמות במעגל סגור המחוברות למערכות אזעקה מתקדמות המותקנות בבית חכם. יתרה מכך, הגלישה לתמונת המצלמות אפשרית מכל מקום ואף על ידי הפלאפון או האינטרנט. באופן זה, תוכלו למשל לפקח על התנהלות מטפלת או בייביסיטר אשר הפקדתם עליה לשמור על ילדכם בשעות עבודה או כשיצאתם לבילוי.

הילדים נהנים – ההורים חוסכים ורגועים

בית חכם מתאים יותר לילדיםמבחינת הילדים, הפעלת בית חכם הינה פשוטה ביותר ונעשית על ידי מסך מגע ידידותי למשתמש. אי לכך, הדבר מקל על הילדים מבחינת התפעול של מערכות הבית (כגון המזגן, התאורה, האזעקה וכדומה). כמו כן, גם הילדים, כמו הוריהם, נהנים מהמערכות השונות הפועלות במסגרת בית חכם כגון חדר קולנוע ביתי, מערכת שמע מרכזית, יכולת להגיף את התריסים החשמליים ולכבות את האורות בלחיצת כפתור, להדליק את הדוד או המיזוג בדרך מבית הספר באמצעות האייפון או הטלפון הנייד וכדומה.

עניין נוסף ההופך בית חכם למתאים ביותר עבור ילדים (או יותר נכון עבור הורים לילדים) הינו אפשרות החיסכון. ילדים נוטים פעמים רבות לשכוח לכבות את האור או המזגן בחדר, ולא אחת הם נעים הלוך וחזור בבית מבלי לשבת "רגע אחד במקום". במקרים אלה, סביר להניח כי התנהלות שובבה זו תגרום לבזבוז חשמל מופרז. הפעלת מוצרים חשמליים שלא לצורך (לדוגמא, דוד חשמלי הפועל "שעות נוספות" או מזגן שלא כובה) גורמת ל"ניפוח חשבון החשמל". במידה והתקנתם בביתכם בית חכם, תוכלו להציב גלאים וחיישנים אשר יכבו באופן אוטומטי מכשירים אלקטרוניים בחדרי הילדים.

לסיכום

שליטה ובקרה בבית חכםבית חכם הינו מערכת נהדרת המעניקה לבעליה הנאה רבה ממקום מגוריו. הדברים נכונים לגבי ילדים, כפי שהם נכונים לגבי מבוגרים. ילדים יכולים ליהנות מאד מבית חכם, וזאת משום שהוא מעניק להם אפשרויות שונות ומשונות של שליטה על מוצרי החשמל בחדריהם ובבית. כמו כן, בית חכם נהנה גם משורה ארוכה של יתרונות בכל הקשור לילדים, וזאת הן מבחינת שמירה על שלומם ובריאותם, והן מבחינת סיוע בחסכון ומניעת הוצאות מיותרות בגין בזבוז חשמל. במידה ואתם מעוניינים לדעת עוד על החיבור בין בית חכם ובין ילדים, המומחים באתר ישמחו להעניק לכם ייעוץ בתחום זה.